Odwiedzanie BMO Harris Bradley Center, odkąd zawodnikiem Bucks jest Eric Bledsoe, musi być jedną z głównych atrakcji w Milwaukee. Podopieczni Jasona Kidda nic nie zrobili sobie z 20-punktowej przewagi Timberwolves i zafundowali swoim kibicom prawdziwe show w końcówce.

Wolves – Bucks 96:102

I choć to Eric Bledsoe (26pkt/6as) w ostatnich minutach zdobył kluczowe 6 punktów i rozdał dwie ważne asysty, do comebacku przyczyniła się cała drużyna. Bucks niemal zamknęli Timberwolves drogę do kosza, pozwalając im na zaledwie 12 punktów w czwartej kwarcie. Na nieco mniej niż 4 i pół minuty przed końcem Wolves zdobyli swoje ostatnie punkty z gry, a właściwie ostatnie do momentu, gdy na sekundę przed końcem rzut rozpaczy trafił Jimmy Butler.

Sprawdź produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Timberwolves zaczęli znakomicie, ale z każdą kolejną minutą zaczęło brakować im sił. Zaledwie dzień wcześniej w dogrywce wymęczyli zwycięstwo  z Denver Nuggets, a każdy z trójki Butler-Wiggins-Gibson zagrał w nim ponad 40 minut. Jeszcze w trzeciej kwarcie prowadzili 20 punktami, ale Bucks na przełomie 3 i 4 odsłony udało się przeprowadzić dwa runy, które pozwoliły im wrócić do gry. Przez całe spotkanie widzieliśmy rozsadzającą ich energię, a jej pełny upust mogli dać wreszcie w czwartej kwarcie, w której zdominowali przyjezdnych. Giannis Antetokounmpo zakończył mecz z 22 punktami i 10 zbiórkami na koncie. Tylko raz, 1. listopada, rzucił w tym sezonie mniej niż 20 oczek. Bucks wrócili po dwóch porażkach z rzędu i trochę zajęło im, zanim przekonali do siebie swoją publiczność. Po słabym początku z trybun słychać było gdzieniegdzie pogwizdywania. Koniec końców Giannis razem z iem Bledsoe zapewnili jednak swoim fanom rozrywkę na najwyższym poziomie.

Wolves zagrali bez Jeffa Teague’a, który wypada z gry na kilka tygodni. Jego uraz jest dość poważny, choć zawodnik i tak może mówić o szczęściu, cała sytuacja mogła skończyć się bowiem dużo gorzej. W pierwszej piątce zastąpił go Tyus Jones, którego czeka teraz kilka tygodni poważnej próby. Mając wokół siebie kilku All-Starów zadanie powinno być teoretycznie łatwiejsze, ale zastąpienie gracza pokroju Teague’a to nie lada sztuka. W Milwaukee w ciągu 35 minut na parkiecie Jones zanotował zaledwie 6 punktów i 5 asyst. Timberwolves przegrali po raz pierwszy od 6 spotkań.

Bucks już dziś wsiadają w samolot do Oklahoma City, by zmierzyć się z Thunder. Czeka nas więc świetne widowisko i sporo latania nad obręczami po obu stronach parkietu. Początek meczu o 2:00 naszego czasu.