Mike D’Antoni stał z boku, uśmiechając się po każdym posiadaniu, z którego James Harden robił koszykarską sztukę. Houston Rockets pokonali u siebie New York Knicks, a lider gospodarzy otworzył 2017 jednym z najlepszych indywidualnych występów w historii NBA.

Russell Westbrook nie może być niczego pewny. Co prawda lider Oklahomy City Thunder ostatnią noc 2016 również zakończył z triple-double, ale był znacznie bardziej zachowawczy niż kolega z Houston. Zwycięstwo nad New York Knicks jest czwartym z rzędu Rockets. Zespół umacnia się w czołówce zachodu i buduje bardzo silną tożsamość. Dla Jamesa Hardena gra w systemie Mike’a D’Antoniego jest niczym życie w bajce. Szkoleniowiec znalazł najlepszy sposób i najlepszy styl, dla swojej największej przewagi. Naj, naj, naj – przedrostek definiujący nie tylko poprzednią noc, ale cały sezon Brodacza.

Knicks grali w tym meczu bez Kristapsa Porzingisa i Courtneya Lee. W połowie stracili Carmelo Anthony’ego narzekającego na ból kolana. Mimo to w czwartej kwarcie parę razy redukowali stratę do 3 oczek. Dopływ tlenu odciął gościom z Big Apple Ryan Anderson trafiając ważną trójkę na niespełna dwie minuty przed końcem. Harden swoją grą kontrolował przebieg meczu. Skończył z 53 punktami (14/26 FG, 9/16 3PT, 16/18 FG), 17 asystami i 16 zbiórkami. Jest pierwszym graczem w historii NBA z minimum 50 punktami, 15 asystami i 15 zbiórkami. Wyrównał osiągnięcie Wilta Chamberlaina, który także zapisał 53 oczka w jednych ze swoich triple-double.

Houston Rockets skończyli grudzień z 15 zwycięstwami i 2 porażkami. Z bilansem 26-9 w całym sezonie są trzecią drużyną zachodniej konferencji mając bezpieczną przewagę nad Jazz i Thunder. Harden rzuca Westbrookowi poważne wyzwanie w wyścigu po nagrodę MVP, co pasuje do oczekiwań, jakie snuliśmy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Mało kto jednak przewidywał, że ekipa z Teksasu tak szybko dostosuje się do wymagań nowego trenera. Trzeba oddać, że Rox zapewnili D’Antoniemu rotację idealnie skrojoną do potrzeb jego filozofii. Są fun-to-watch!