Dreszczowiec w Helsinkach! Polska po dwóch dogrywkach uległa gospodarzom turnieju 87 – 90.

Chce się rzec, że mogło być gorzej. Bo patrząc po pierwszej połowie nikt nie spodziewał się takich emocji w Helsinkach. Chce się również powiedzieć, że mimo porażki to był dobry mecz. Bo był dobry, co nie zmienia faktu, że przez głupie błędy daliśmy sobie wyrwać praktycznie wygrany mecz. 93 sekundy przed końcem czwartej kwarty Polska prowadziła 66 – 57.

Niestety zabrakło zimnej krwi, uwagi, skupienia żeby dotrzymać ten wynik do końca i nie doprowadzić do dogrywki. Zabiły nas błędy, które nie powinny mieć miejsca i które nie powinny wydarzać się na tej rangi turniejach.

Po porażce z Finlandią Polska zajmuje czwarte miejsce w grupie A. Na piątym miejscu jest Grecja z takim samym bilansem (1-2)