To, co wydarzyło się w meczu NCAA Alabama – Minnesota jest wprost nie do opisania!

Mecz Alabama – Minnesota przez blisko 25 minut przypominał zwyczajne spotkanie akademickiej ligi NCAA czy też każde inne spotkanie klubowej koszykówki. Jednak od szóstej minuty drugiej połowy spotkania zaczęły dziać się „rzeczy”.

Najpierw kontrolę nad sobą stracił trener Minnesoty Richard Pitino, który miał pretensje do sędziów za ukaranie jego zawodnika przewinieniem technicznym. Niby zwykła sprawa, bo do takich zajść dochodzi często. Jednak 30 sekund później na kanwie poprzedniej „awantury” doszło do incydentu, który przeistoczył w prawdziwe kuriozum.

Dazon Ingram (Alabama) Dupree McBrayer (Minnesota) mieli sobie „coś do powiedzenia”. Było blisko sporej bójki, lecz sytuację udało się szybko opanować. Po rozdaniu przewinień technicznych sędziowie orzekli, że do szatni musi się udać cała ławka rezerwowych, która wkroczyła na parkiet, gdy doszło do zaognienia sytuacji między Ingramem i McBrayerem. Od tego momentu gracze Avery’ego Johnsona nie mogli liczyć na żadną zmianę.

Było 50 – 57 dla Minnesoty…

Dwie minuty później, za mocno dyskusyjne, przewinienie w obronie Dazon Ingram opuszcza boisko za swój piąty faul. Alabama przy wyniku 52 – 61 musi grać w czwórkę. Po kolejnych blisko sześćdziesięciu sekundach Avery Johnson traci z powodu kontuzji kostki Johna Petty’ego. Przy wyniku 54 – 67 Alabama zmuszona jest grać trzema graczami. Od tego momentu zaczyna się Collin Sexton show.

To po prostu trzeba zobaczyć przynajmniej od momentu zejścia Petty’ego z parkietu!

Richard Pitino nie mógł być zadowolony z tego, co wyprawiali jego gracze podczas ostatnich 11 – 10 minut spotkania. Gdyby wyczerpany Sexton trafił kilka razy więcej z linii, mogłoby naprawdę dojść do sensacji. A i tak fakt wygrywania dwucyfrówką, kiedy gra się w trójkę zasługuje na szacunek i bliższe przyglądanie się debiutującemu w NCAA Sextonowi. Warto, bo gracz Alabamy ma w przyszłym roku zgłosić się do draftu

Alabama ostatecznie przegrała ten mecz 84 – 89. Podopieczni Coacha Johnsona wygrali drugą połowę 55 – 48