Kiedy ostatnio widzieliście taki powrót?

Do March Madness jeszcze przeszło dwa miesiące, a już pojawiają się małe zajawki tego, czego możemy być świadkiem za niespełna dwa miesiące. W sobotnim spotkaniu Nevada vs New Mexico doszło do jednego z największych comebacków w historii NCAA.

Na 11 minut przed ostatnim gwizdkiem Nevada przegrywała z gospodarzami z Nowego Meksyku różnicą 25 punktów. Na 49 sekund przed końcem spotkania Wataha przegrywała już tylko dziewięcioma oczkami. To, co się dalej działo można porównać do scenek z National Geographic, kiedy to wataha wilków atakuje osłabionego jelenia.

W rezultacie Marcus Marshall (26 pts; 6/12 3pt) w czwartej kwarcie (3/3 zza łuku w ostatnich 52 sekundach kwarty), potem Jordan Caroline (45 pkt, 13 zb) doprowadzili Nevadę do dramatycznego zwycięstwa 105 – 104. Cała drużyna trafiła dziewięć trójek w ostatnich minutach czwartej kwarty i dogrywki, z czego 7 w ostatnich 109 sekundach regulaminowego czasu gry.