To scenariusz idealny dla Carmelo Anthony’ego. Zawodnik lada dzień trafi na rynek wolnych agentów po tym, jak został zwolniony z kontraktu przez… Atlantę Hawks. Co ciekawsze, zespół wypłaci mu pełne 27,9 miliona dolarów.

 

Dokładnie tyle było w opcji zawodnika, którą Carmelo Anthony wykorzystał wcześniej w tym roku. Oklahoma City Thunder nie chciała zatrzymać All-Stara w rotacji, więc strony zaczęły szukać rozwiązania. Ostatecznie generalny menadżer OKC – Sam Presti porozumiał się w sprawie transferu z Atlantą Hawks oraz Philadelphią 76ers. W efekcie, Anthony został wytransferowany do Atlanty, która natychmiast zwolniła go z kontraktu płacąc mu pełne 27,9 miliona dolarów. Czemu? Trudno powiedzieć, chyba nie chciało im się negocjować. Zawodnik wkrótce powinien trafić na rynek wolnych agentów i podpisać roczny minimalny kontrakt z Houston Rockets lub… Miami Heat.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Natomiast Hawks do Thunder wysłali niesfornego rozgrywającego – Dennisa Schrodera i jego 15,5 miliona dolarów rocznie w trzyletnim kontrakcie. Zespół po wybraniu w drafcie obiecująco zapowiadającego się Trae Younga szukał drogi do pozbycia się Niemca. Ten ostatnimi czasy sprawiał sporo problemów, poza tym nie podobała mu się sytuacja, w jakiej utknął. Hawks prowadzą głęboką przebudowę, a Schroder chciał walczyć w czołówce. W Oklahomie będzie miał taką szansę, ale nie może liczyć na grę w pierwszej piątce. Najprawdopodobniej będzie wsparciem z ławki dla Russella Westbrooka.

W wymianie wzięli udział także Mike Muscala, którego 5 milionów dolarów w schodzącej umowie trafiło do Philadelphii 76ers oraz Timothe Luwawu-Cabarrot. Francuz został przehandlowany z Philly do Thunder. Hawks ekipie z Oklahomy oddali także zastrzeżony pick pierwszej rundy draftu z 2022. Dzięki pozbyciu się Anthony’ego Thunder oszczędzili około 61 milionów dolarów w płatnościach związanych z podatkiem od luksusu. Zeszli ze 150 milionów do 88,8 miliona. Ruch po raz kolejny potwierdza, że Sam Presti jest obecnie jednym z najsprawniej i najskuteczniej funkcjonujących GM-ów w lidze.

Zobacz także: Co się dzieje z Wadem?
fot. Russ Isabella
Michał Kajzerek
@mkajzerek