Podczas Media Day dla debiutantów, reporterzy mieli okazję zapytać ich dosłownie o wszystko. W najlepszy sposób wykorzystała to ekipa ESPN, która zorganizowała swoiste 5-on-5 i poruszyła z pierwszoroczniakami tematy, które najbardziej elektryzują nie tylko kibiców, ale także ich samych.

 

Zebraliśmy dla Was kilka najciekawszych odpowiedzi:

Na pojedynek z którym zawodnikiem czekasz najbardziej?

Mo Bamba (Orlando Magic): Chcę mierzyć się z najlepszymi więc czekam na pojedynek z LeBronem. Niewielu może powiedzieć o sobie, że rywalizowali z KObe Bryantem, czy Michaelem Jordanem. Każdy ma jakąś swoją historię z tym związaną. Ja chcę mieć swoją z LeBronem.

Kevin Knox (NY Knicks): Kevin Durant zawsze był moim ulubionym zawodnikiem i nie mogę się doczekać aż zmierzę się z nim w MSG. Możliwość grania przeciwko niemu przez kilka nocy w roku jest nieprawdopodobna,

Luka Doncic (Dallas Mavericks): Zdecydowanie LeBron James. To mój idol.

Trae Young (Atlanta Hawks): Nie wymieniłbym jednego konkretnego zawodnika. Chcę grać przeciwko najlepszym na swojej pozycji i właściwie każda noc da mi tę możliwość.

 

Jak zareagowałeś na przenosiny LeBrona do LA? 

Knox: Trochę się cieszyłem – w końcu James opuścił Wschód. Cieszę się, że LA znów będzie ciekawe do oglądania – jest tam sporo młodych zawodników, a LeBron może pomóc im wejść do playoffs. Świetne miasto dla niego, a dla nas lepiej, że nie ma go na wschodzie.

DeAndre Ayton (Phoenix Suns): Spodziewałem się tego, poważnie. LeBron to bardzo inteligentny koleś. Chciał młodej drużyny, która będzie go słuchać i dzieciaków, którzy chcą się rozwijać. On też w końcu będzie chciał nieco odpocząć.

Grayson Allen (Utah Jazz): Byłem trochę w szoku a potem zadałem sobie pytanie: Cholera, a więc to tak będzie wyglądał teraz Zachód? Patrzę na listę drużyn i tylko wymieniam: OK, playoff team, playoff team, playoff team, playoff team, playoff team, playoff team. Każdy mecz na Zachodzie będzie wielkim wyzwaniem.

Marvin Bagley III (Sacramento Kings): Niespodzianka. Nie spodziewałem się tego. W koszykówce musisz robić to co najlepsze dla ciebie i dla twojej kariery. Jeśli jest szczęśliwy i zadowolony ze swojej decyzji, ja również. Teraz pozostaje po prostu wyjść na parkiet i rywalizować z nimi każdego dnia.

Collin Sexton (Cleveland Cavaliers): Bez emocji. Zrozumiałem, że to czas na mnie i moich kolegów, żeby się pokazać. Musimy kontynuować robotę i starać się jeszcze bardziej.

 

Największy zakup za pieniądze z pierwszej wypłaty?

Ayton: Kupiłem swojej mamie dom.

Young: Kupiłem swojej mamie samochód.

Wendell Carter Jr. (Chicago Bulls): Kupiłem sobie samochód.

Allen: Jeszcze nic konkretnego. Pewnie postawię sobie jakąś wypasioną kolację. Uwielbiam jeść.

Sexton: Prawdę mówiąc nie kupiłem nic. Jestem naprawdę niewymagającym gościem.

 

Kto zdobędzie nagrodę MVP w kolejnym sezonie? 

Michael Porter Jr. (Denver Nuggets): Mam nadzieję, że Kawhi. Chciałbym żeby miał wielki comeback. Jest w stanie to zrobić jeśli będzie zdrowy.

Doncic: LeBron James. Choć myślę, że będzie mu ciężko w LA. Mają młodą drużynę, ale to nadal LeBron.

Bagley: Postawiłbym na siebie bo takie mam nastawienie. Niewielu debiutantów tego dokonało, ale jeśli twoje cele nie są najwyższe, nie masz na co pracować. Więc postawię na siebie.

Allen: Pewnie LeBron. Jest najlepszym zawodnikiem w lidze i myślę, że przenosiny do nowego zespołu dobrze mu zrobią – poprowadzi Lakers do awansu playoffs a potem może i dalej. Łatwy wybór.

Carter: Jestem fanem LeBrona więc stawiam na niego. Nie sądzę, by przenosiny do LA bardzo na niego wpłynęły. Sprawia, że wszyscy zawodnicy wokół niego stają się lepsi.

 

 

 

Więcej na oficjalnej stronie ESPN.

Grzegorz Kordylas
fot. NBA
Czytaj także: Sixers przecierają szlaki!