Po Finałach NBA pytanie numer jeden w kontekście rynku transferowego brzmi: Czy Kawhi Leonard zostanie w Toronto? Tuż po pokonaniu Golden State Warriors na ten temat wypowiedzieli się jego tegoroczni koledzy z drużyny.

 

Żaden z nich nie ma wątpliwości, że w minionym sezonie mieli do czynienia z jednym z największych talentów ostatnich lat. Nikt nie chciałby go stracić, jednak na parkiecie Raptors zrobili, co mogli, by przekonać go do pozostania w Toronto.

Oto najciekawsze wypowiedzi na temat przyszłości Leonarda w Kanadzie:

Fred Van Vleet:

Myślę, że nic więcej nie mogliśmy zrobić [by go zatrzymać]. Dokonaliśmy tego. To miasto, ta organizacja, trenerzy, zawodnicy. Wykonaliśmy swoją robotę. Najlepszy sposób, by kogoś zatrzymać, to być sobą przez cały czas. Myślę, że on wie co sobą reprezentujemy i co sprawia, że to miejsce jest wyjątkowe. Jeśli to wystarczy to dobrze. Jeśli nie…wszyscy chcielibyśmy, by został, ale jeśli odejdzie, zaczniemy od nowa. To nie będzie koniec świata. Przyszedł i zrobił co do niego należało. Przyniósł temu mieastu mistrzostwo i myślę, że zasłużył na to, by robić co dla niego i jego kariery najlepsze, a my to uszanujemy.

Jeśli przejdzie to innej drużyny, będziemy musieli skopać mu tyłek w przyszłym sezonie.

Marc Gasol:

Jego umiejętności sprawiają, że jest jedyny w swoim rodzaju. Nie wiem, czy w lidze jest obecnie zawodnik jego kalibru. Kawhi jest na piedestale.

Danny Green:

Nie ma co ukrywać. Jego decyzja wpłynie na losy wielu zawodników. Może zmienić całą organizację.

Nick Nurse:

Nie mam pojęcia co postanowi. Wiem, że musi podjąć decyzję szybko, w ciągu kilku tygodni. Miał znakomity sezon, ludzie go uwielbiają, a my możemy dać mu niezłą ofertę.

To jak – Kawhi zostanie w Toronto?

fot. THE CANADIAN PRESS/Frank Gunn
Czytaj także: Kawhi i Kemba następni w kolejce?!