New York Knicks przehandlowali Kristapsa Porzingisa! Mamy prawdziwą bombę transferową i to na kilka dni przed zamknięciem zimowego okienka. New York Knicks i Dallas Mavericks dogadali szczegóły skomplikowanej wymiany.

 

Kristaps Porzingis jest nowym zawodnikiem Dallas Mavericks! Razem z Łotyszem do ekipy z Teksasu trafią Tim Hardaway Jr, Trey Burke i Courtney Lee. Z kolei Mavs do Nowego Jorku wyślą Dennisa Smitha Jr’a, Wesleya Matthewsa, DeAndre Jordana i wybór w pierwszej rundzie draftu! Co ciekawe – doszło do spotkania obozu Porzingisa z Knicks i prawdopodobnie na nim strony ustaliły, że to koniec współpracy. Knicks nie chcieli grać Łotyszem w tym sezonie, a ten z kolei mógł upierać się na powrocie. W ostatnim czasie zawodnikowi towarzyszyło sporo frustracji.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Co więcej – Porzingis ma powiadomić Mavs o tym, że latem tego roku nie podpisze z zespołem przedłużenia kontraktu i zgodzi się na ofertę kwalifikacyjną. To oznacza, że latem 2020 trafi na rynek wolnych agentów jako niezastrzeżony gracz. Natomiast Wesley Matthews i Dennis Smith Jr od jakiegoś czasu byli na liście transferowej. DJ to z kolei ofiara tego transferu. Mavs musieli go dorzucić, by Knicks przekonać. Dzięki wymianie, ekipa z NYC latem tego roku będzie miała 73 miliony dolarów miejsca w salary-cap (Matthews i Jordan są na schodzących umowach). To szansa na walkę o… Kevina Duranta na przykład.

Przede wszystkim jednak – nie ma stuprocentowej pewności, czy Porzingis wróci w tym sezonie do gry. Sztab medyczny w Dallas na pewno sprawdzi taką możliwość, ale prawdopodobieństwo jest niskie. Sam zawodnik może mimo wszystko naciskać i zobaczymy, jak na to Mavs zareagują. Jaka jest poduszka powietrzna ekipy z Dallas, jeśli Porzingis w 2020 odejdzie? Będą mieli w salary-cap naprawdę dużo pieniędzy do wydania. To jednak oznacza rozpoczęcie całego procesu od nowa.

fot. Jim McIsaac/Getty Images
Michał Kajzerek
@mkajzerek