LiAngelo i LaMelo Ball nie zagrają już ani sekundy w NCAA. Czy ich następnym klubem będzie litewski Lietkabelis?

 

Jak to bywa z rodziną Ball kolejny dzień przynosi kolejną sensację. Tym razem nie chodzi o Lonzo tylko o jego braci LiAngelo i LaMelo.

LiAngelo po incydencie w Chinach został zawieszony przez UCLA i nie rozegrał jeszcze żadnego spotkania w lidze akademickiej. Zamiast pokornie czekać na powrót do łask LiAngelo zadecydował (o ile to naprawdę była jego niezależna decyzja) o wycofaniu się z rozgrywek i szukania swojego szczęścia w zawodowej koszykówce.

Kilka godzin po tym oświadczeniu pojawiły się informacje o poszukiwaniach na szeroką skalę klubu dla LiAngelo i LaMelo. Ten drugi już wcześniej został pokierowany na inne tory przygotowywania do gry w NBA.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Skala poszukiwań zatoczyła tak duże koło, że nawet jeden litewskich klubów otrzymał ofertę pozyskania tej dwójki. Jak przyznał dyrektor klubu BC Lietkabelis Mantas Ignatavicius faktycznie takie zapytanie miało miejsce, dodatkowo podkreślono, iż bracia szukają miejsca do gry i nie zależy im zbyt przesadnie na kwestiach finansowych.

Klub z Poniewieża zapewne nie jest jedynym, do którego wpłynęła podobna oferta. Kto wie, czy ten duet nie będzie próbował reklamować swoich usług jednemu z klubów naszej rodzimej ekstraklasy.

Leonard zadebiutuje przeciwko Celtics?
fot. Toby Smith/Josh Hartman
Michał Górny