Bardzo możliwe, że od nowego sezonu w NCAA oglądać będziemy dwóch naszych rodaków. Synowie Adama Wójcika, Jan i Szymon, ostatnie 2 lata spędzili we francuskim Elan Chalon. Koszykarską karierę będą kontynuować prawdopodobnie na University of Missouri State.

 

Informację podał wczoraj reporter 247 Sports, Evan Daniels.

Jan i Szymon Wójcikowie to rocznik 1999. Obaj mają ponad 2 metry wzrostu i obaj występowali w młodzieżowych rozgrywkach we Francji. Jan w 9 rozegranych meczach w tym sezonie notował średnio 7,2 punktu, trafiając 48,9% oddanych rzutów i dodając do tego 4 zbiórki. Szymon rozegrał dwa mecze więcej, a jego liczby to 11, 7 punktu, 42,7% z gry  i 4,5 zbiórki na mecz.

Kilka tygodni temu trenerem Missouri State Bears został 33-letni Dana Ford, który mimo młodego wieku miał okazję pracować jako asystent lub trener główny na kilku uniwersytetach. W ostatnim, Tennessee  State, w ciągu czterech lat zanotował bilans 57-65. Znacznie obniża go jednak debiutancki sezon – w trzech kolejnych, pod wodzą Forda, Tigers wygrali 52 z 91 spotkań.

Bracia Wójcik dołączyli do francuskiego Elan Chalon w wieku 17 lat. Mistrz Francji z sezonu 2011/2012 słynie ze świetnego ośrodka szkoleniowego. To tutaj we wczesnych etapach kariery grali chociażby Thabo Sefolosha, czy Clint Capela. Efekty pracy z francuskimi trenerami szybko można było zauważyć w grze Szymona i Jana. Teraz czas na kolejny krok. Życzymy im, aby ich amerykański sen stał się faktem już tego lata.

 fot. elan.blogspot.fr
Czytaj także: Curry celuje w powrót!