Warriors i Grizzlies podpisują nowych graczy.

 

Mistrzowie NBA dołożyli kolejny element układanki mający pomóc w obronie mistrzowskiego tytułu. Po podpisaniu Davida Westa i Nicka Younga Warriors podpis na umowie złożył Omri Casspi.

29-letni niski skrzydłowy podpisał roczną umowę wartą 2.1 miliona dolarów. Casspi będzie zastępcą Iana Clarka, który prawdopodobnie nie dostanie takiej umowy od Warriors, jaką mogą zaoferować mu inne kluby.

Casspi w zeszłym sezonie występował aż dla trzech klubów – Kings, Pelicans i Timberwolves – rozgrywając 36 spotkań sezonu regularnego. Grając średnio po blisko 18 minut w każdym spotkaniu notował po 5.2 punktu (34.9% 3pt) i 3.1 zbiórki na mecz.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Sąsiedzi z Pacific Division również postanowili nie renegocjować umowy z Bene McLemorem. Siódmy pick draftu 2013 i niespełniona nadzieja Sacramento postanowił podpisać dwuletnią umowę z Memphis Grizzlies. Umowa opiewa na sumę 10.9 miliona dolarów.

McLemore wystąpił w 293 spotkaniach w Kings, z czego w 216 występował w wyjściowym składzie. W ciągu średnio 25.5 minuty notował po 9.4 pkt (41.7% w rzutach z gry, 35.2% za trzy punkty), 1.2 ast i 2.6 zb w każdym spotkaniu.

Jak do tej pory najlepszym sezonem w karierze McLemore’a był jego drugi sezon w NBA – 12.1 pkt. (43.7% FG, 35.8% 3pt), 2.9 zb i 1.7 ast.

Zobacz także: Celtics robią miejsce dla Haywarda. Kto odejdzie?
fot. Kelley L. Cox/Matthew Hinton
Michał Górny