W Ohio postanowili postawić na trenera z dużym bagażem doświadczenia, ale głównie w kontekście rozwijania młodzieży. Nowym head-coachem drużyny z Cleveland został dotychczasowy trener Uniwersytetu Michigan – John Beilein.

 

Jako pierwszy informację o nowym szkoleniowcu Cavaliers przedstawił Adrian Wojnarowski. Cavaliers porozumieli się z trenerem w sprawie 5-letniego porozumienia, co tylko pokazuje skalę projektu drużyny. Ta chce się przebudowywać, a to nie oznacza nic dobrego dla kibiców drużyny. Przed nimi kilka sezonów oglądania swojej drużyny w siermiężnej walce o miano najgorszej w lidze.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

John Beilein ostatnie lata spędził z Michigan Wolverines. W sezonie 2012/2013 i 2017/2018 docierał z drużyną do wielkiego finału rozgrywek uniwersyteckich, ale dwukrotnie musiał przełknąć smak porażki. Jako head-coach ekipy z Mochigan Beilein zrobił bilans 754-425. Jego reputacja jest w środowisku koszykarskim bardzo dobrze znana, ale czy poradzi sobie w warunkach NBA? Innymi kandydatami byli Ettore Messina (Spurs), David Vanterpool (Trail Blazers) i Alex Jensen (Jazz)

Zobacz także: Siła woli Enesa Kantera
fot. cavs.com
Michał Kajzerek
@mkajzerek