Atlanta Hawks próbowała aktywnie handlować swoim trzecim wyborem w drafcie i ten ostatecznie został oddany Dallas Mavericks. Wcześniej jednak szansę na przechwycenie picku i wybór Luki Doncicia mieli Cleveland Cavaliers.

 

Dallas Mavericks naprawdę zależało na przechwyceniu trzeciego picku i tym samym wyborze w drafcie utalentowanego Słoweńca – Luki Doncicia. Atlanta Hawks była gotowa pick oddać, do tego stopnia, że rozważała więcej opcji niż tylko Mavs. Propozycję od Hawks otrzymali także Cleveland Cavaliers, którzy na tamtym etapie nie mieli jeszcze pojęcia, co zrobi LeBron James. Poniekąd działali w ciemno i niewykluczone, że również z tego powodu odrzucili propozycję Hawks.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Według pogłosek, Jastrzębie proponowały Cavs trzeci pick razem z wysokim kontraktem Kenta Bazemore’a w zamian za 8 wybór Cavs. Kontrakt Bazemore’a oznaczał połknięcie 37 milionów dolarów w przekroju dwóch następnych lat, czyli sprawa mocno obciążająca finansowo. Zatem decyzja o nieskorzystaniu z propozycji wydaje się być zrozumiała. Poza tym właściciel drużyny – Dan Gilbert jest podobno wielkim fanem Collina Sextona i liczy na to, że zawodnik będzie dla Cavs graczem, jakim po pierwszym odejściu LBJ-a był Kyrie Irving. Niezwykle optymistyczne założenie.

Zobacz także: Mural z LBJ-em zniknął z ulic LA
fot. http://www.gigantes.com
Michał Kajzerek
@mkajzerek