Rajon Rondo stęsknił się za kolegami, z którymi dziewięć lat temu zdobywał ligowe mistrzostwo. Z tego powodu zawodnik chce, by Celtics 2008 latem tego roku spotkali się raz jeszcze. Ma jednak warunek.

 

Tytuł zdobyty przez Boston Celtics w 2008 był pierwszym organizacji od 22 lat. Doc Rivers zebrał grupę, w której każda z gwiazd była w stanie coś poświęcić. Dzięki temu Ray Allen trafiał trójki, Rajon Rondo dojrzewał jako play-maker, Kevin Garnett niszczył w pojedynkach z wysokimi, a Paul Pierce wykańczał dla drużyny końcówki. Potem przyszedł wielki finał z Los Angeles Lakers. Znakomita rywalizacja okraszona momentami, które przez zwycięzców będą rozpamiętywane z rozrzewnieniem. Okazuje się, że Rajon Rondo na zbliżającego się 10-lecie zdobycia tytułu chce zorganizować z kolegami wycieczkę.

Zaproszeni są wszyscy, oprócz Raya Allena. Pierce, Garnett i Rondo nadal nie wybaczyli swojemu koledze lata 2012. Decydując się na kontrakt z Miami Heat – największym rywalem, przekreślił całą więź, jaką zbudował z ludźmi w Bostonie. Rzekomo czas leczy rany, ale ta musi być wyjątkowo głęboka, skoro panowie nadal nie byli w stanie się pojednać. Nie stanie się to także na zjeździe Celtics 2008, który Rajon Rondo zaplanował na lato 2017. Akurat w przypadku relacji Rondo – Allen zawsze panowało przekonanie, że panowie po prostu za sobą nie przepadają.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Rozgrywający Chicago Bulls zapytany o to, czy wystosował zaproszenie do Allena, odpowiedział krótko i sugestywnie – Nie. Mimo wszystko postanowił nie wchodzić w szczegóły całego zamieszania ze swoim byłym kolegą z drużyny. Sugar Ray zgodził się na umowę Miami Heat, ponieważ z Celtics nie był w stanie dojść do porozumienia. Zespół mógł przedłużyć jego umowę rok wcześniej i tego nie zrobił. Pierce nazwał go po wszystkim zdrajcą, ale Ray Ray w Miami czuł się bardzo dobrze i u boku Wielkiej Trójki zdobył tam swoje drugie mistrzostwo.

– Tak to już jest. Nie będę nic mówił na jego temat. Zrobił dla nas wiele dobrego – przyznał Rajon. – Nie będziemy naciskali. Między nami nie ma już żadnych relacji – dodał.

Pierce stwierdził mimo wszystko, że jest gotów z Rayem Allenem porozmawiać. Zaproponował nawet rolę mediatora, gdyby Kevin Garnett także chciał naprawić swoje relację z byłym kolegą. Ani KG, ani Ray Ray na razie w żaden sposób nie odnieśli się do całego zamieszania. Celtics 2008 byli interesującą drużyną. Rok później mieli szansę na powtórzenie sukcesu, ale tym razem musieli uznać wyższość Los Angeles Lakers. W kolejnych latach grupa powoli się rozkładała. Allen odszedł jako pierwszy, potem KG i Pierce w wymianie do Brooklynu. Ostatni Boston opuszczał Rondo.

Zobacz także: Czy Blake Griffin będzie lepszy?
fot. Mike Ehrmann
Michał Kajzerek
@mkajzerek