Boston Celtics przegrali poprzedniej nocy z Indianą Pacers, co pozwoliło Toronto Raptors na umocnieniu się w fotelu lidera wschodu. Na domiar złego, wiele wskazuje na to, że Celtics w kolejnych meczach nie skorzystają ze swojego lidera.

 

Kyie Irving zagrał tylko 16 minut pierwszej połowy spotkania z Indianą Pacers. Na drugą już nie wrócił. Sztab medyczny problemy zawodnika nazwał obolałym kolanem. Zespół nie chce ryzykować zdrowiem swojego lidera na tym etapie rywalizacji, dlatego Kyrie zostanie odsunięty od gry na kilka kolejnych meczów zespołu. W Bostonie nie chcą przekładać walki o lidera nad zdrowie swoich zawodników. Poza grą byli również Al Horford z powodu choroby i Jaylen Brown po wstrząśnieniu mózgu.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

W połowie meczu z Pacers Celtics prowadzili 10 punktami, ale druga połowa należała do Victora Oladipo i Mylesa Turnera. Kluczowym trafieniem na 21 sekund przed końcem popisał się właśnie ten drugi. Wysoki dał swojej drużynie prowadzenie, na które rywal ostatecznie nie miał odpowiedzi. Po rzucie Turnera i dwóch wolnych Pacers byli już +4, ale na 1,5 sekundy przed końcem Oladipo popełnił faul w ataku uderzając z łokcia Marcusa Morrisa. Rozier nie wykorzystał jednak próby z półdystansu. 27 punktów (10/20 FG, 2/5 3PT), 4 asysty, 3 przechwyty Oladipo. 19 punktów (8/13 FG), 10 zbiórek Turnera.

Zobacz także: Lakers pogrążyli Cavs
fot. Kim Klement
@mkajzerek
Michał Kajzerek