Los Angeles Clippers w oficjalnym oświadczeniu poinformowali o przedłużeniu umowy Doca Riversa. Czy to na pewno dobra decyzja zespołu? Nie wszyscy są o tym przekonani. Coach dostał kolejny kredyt zaufania.

 

Steve Ballmer – właściciel Clippers pochwalił Doca Riversa za miniony sezon. Według miliardera, Doc zrobił co w jego mocy pomimo wielu problemów drużyny. W Mieście Aniołów są wobec szkoleniowca naprawdę wyrozumiali. Zespół jest w trakcie przebudowy. W poprzednich rozgrywkach pożegnali się z Chrisem Paulem i Blakiem Griffinem. Latem na rynek wolnych agentów najprawdopodobniej trafi DeAndre Jordan, który ma w swoim kontrakcie opcję zawodnika. Falą zmian miał zostać objęty także Doc Rivers, którego umowa dobiega końca po rozgrywkach 2018/2019.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Clippers zdecydowali się ją przedłużyć. Nie wiemy o ile, ponieważ jeszcze nikt do tej informacji nie dotarł, a LAC pierwotnie nie chcieli się nią podzielić. Zespół posiada w tegorocznej loterii dwa picki, więc mają szansę ściągnąć dwa naprawdę ciekawe nazwiska. Rivers doskonale zdaje sobie sprawę, że przed ekipą z Los Angeles naprawdę dużo pracy. W przebudowie składu Riversowi pomagał będzie Jerry West, który opuścił Golden State Warriors. Ale czy to na pewno dobra decyzja – zostawienie Riversa na kolejne lata? Środowisko sugerowało, by dać szansę nowej filozofii. Doc ma jednak mocną pozycję w zarządzie z LA.

Zobacz także: Poznajcie drużyny roku
fot. Jim Rogash
Michał Kajzerek
@mkajzerek