DeMarcus Cousins chciałby jak najszybciej wrócić do gry, najprawdopodobniej nastąpi to w grudniu. To oznacza kolejne wyzwania dla Golden State Warriors. Dołożenie do składu takiego gracza może oznaczać spore zmiany w systemie gry.

 

Wszystko wskazuje na to, że DMC do gry wróci przed końcem roku. To dla Golden State Warriors kluczowe, ponieważ daje drużynie więcej niż połowę sezonu na przystosowanie zespołu do gry z nowym środkowym w rotacji. Ostatnie informacje w sprawie gracza wskazują na to, że ten wróci do gry po Bożym Narodzeniu. Cousins wchodzi w coraz większy trening i bierze na siebie coraz więcej obciążeń. Od stycznia rehabilituje zerwane ścięgno Achillesa i jego powrót w tym samym roku od doznania urazu byłby pozytywną niespodzianką.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Latem podpisał z Golden State Warriors roczny kontrakt, który pozwala mu walczyć z drużyną o mistrzostwo. Latem 2019 trafi na rynek wolnych agentów i GSW są przygotowani na to, że w drużynie na dłużej nie zostanie. Zanim jednak odejdzie, w Oakland chcą zbudować coś wyjątkowego. Rehabilitacja przebiega na tyle dobrze, że DMC za miesiąc może zadebiutować. Powoli wchodzi w trening ze swoimi kolegami. To może być naprawdę interesujący proces, równie stresujący.

Zobacz także: Harden mocny, ale Rockets bez wygranej
fot. Garrett Ellwood/NBAE via Getty Images
Michał Kajzerek
@mkajzerek