Wkraczając w swój 19. sezon w NBA, Jamal Crawford chce walczyć o najwyższe cele. Z wakacyjnych filmów z treningów i turniejów widać było, że swojej nowej drużynie, mimo 38 lat na karku, nadal może przynieść wiele dobrego. Obóz przygotowawczy co raz bliżej – czas podjąć decyzję co do najbliższej przyszłości – na horyzoncie zawodnika być może już wkrótce pojawi się oferta z Bostonu.

 

Celtics potrzebują weterana, który potrafi zdobywać punkty. Crawford – szansy na zdobycie swojego pierwszego mistrzostwa w NBA. Z której strony by na to nie spojrzeć – wygląda na współpracę, która powinna się udać. Tego samego zdania jest Jared Weiss z The Athletic, który widzi w tej kooperacji spory potencjał.

Celtics i Crawford mają wspólny interes – to wiem na pewno. C’s nie złożyli jeszcze jednak żadnej oferty  – Jamal czeka na konkretną propozycję. Dlatego wstrzymuje się z decyzją do obozu przygotowawczego. Chce być częścią mistrzowskiej drużyny – dlatego podpisze kontrakt z którymś z kandydatów do tytułu.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

W minionym sezonie Crawford spędzał na parkiecie najmniej czasu od swoich debiutanckich rozgrywek (20.7 minuty) – mimo tego udało mu się notować średnio 10 punktów na mecz. W Bostonie także nie mógłby liczyć na dużą ilość minut – na swój czas od trenera Stevensa czekają Jaylen Brown, Gordon Hayward, Jayson Tatum, Marcus Smart i Semi Ojeleye. Każdy z nich może pełnić zarówno rolę dwójki jak i trójki – trener Celtics może mieć więc momentami ból głowy jeśli chodzi o nadmiar talentu na skrzydle. Biorąc pod uwagę problemy z kontuzjami w minionym sezonie – takie zmartwienie zapewne cieszy byłego szkoleniowca Butler.

Nie ma co jednak liczyć na to, że Jamal będzie siedział z założonymi rękoma i czekał na swoją szansę. W baku wciąż ma sporo paliwa – czy Celtics zaproponują mu wspólną drogę po mistrzostwo?

fot. Jim Mone/Associated Press
Czytaj także: Polacy pokonują Chorwację!