NBA przeanalizowała ostatnie 2 minuty drugiego meczu Finałów. Jak wynika z raportu dostarczonego przez sędziów, Steph Curry w najważniejszej akcji spotkania popełnił błąd kroków zanim oddał piłkę do Shauna Livingstona.

Last Two-Minute Report, czyli jak sama nazwa wskazuje raport sędziowski z ostatnich dwóch minut meczu to oficjalne działanie ligi, weryfikujące decyzje sędziów w najważniejszym okresie spotkania. Tutaj pełny raport z Game 2, akcja po akcji.

Na 27 sekund przed końcem Danny Green trafił trójkę, która zwieńczyła run 10-0 w wykonaniu Raptors w ostatnich 5 minutach spotkania. Warriors postanowili nie korzystać z timeoutu i wyprowadzili piłkę, która trafiła w ręce Stephena Curry’ego. Gospodarze dwukrotnie byli o krok od przechwytu – najpierw Van Vleet i Siakam niemal wyrwali piłkę z rąk Stepha, a chwilę później Kawhi Leonardowi zabrakło dosłownie milimetrów od przechwycenia podania do Shauna Livingstona.

Według raportu, podanie i tak nie powinno dojść do skutku, a gra powinna zostać przerwana.

Gdyby tak się stało, Raptors otrzymaliby piłkę przy stanie 104:106 na około 13 sekund przed końcem.

Tak się jednak nie stało – piłkę otrzymał Iggy i odłożył mecz do lodówki, a Dubs wracają do domu z przewagą własnego parkietu.