Trzy mistrzostwa w ciągu czterech lat nie satysfakcjonują Stephena Curry’ego i Golden State Warriors. 2-krotny MVP sezonu regularnego nie ma wątpliwości, że jego drużyna nie zwolni tempa i rok w rok będzie walczyć o kolejne tytuły.

 

Dawno nie mieliśmy już w NBA drużyny z takimi perspektywami na przyszłość. A przecież Warriors to już drużyna uznawana za jedną z najlepszych w historii. Dodanie do składu DeMarcusa Cousinsa sprawiło, że Dubs wyglądają jeszcze bardziej przerażająco i trudno jakąkolwiek drużynę stawiać na równi z nimi. Czy pasmo sukcesów nie wpływa źle na motywację samych zawodników?

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Według lidera zespołu, o przesycie nie ma mowy.

Chcemy więcej. Chcemy rok w rok walczyć o mistrzostwo NBA. Dlatego tak ciężko pracujemy każdego lata. Dlatego codziennie skupiamy się na tym, by nasze ciało było gotowe. Wiemy, że sportowa kariera jest krótka, więc chcemy wygrać tak wiele tytułów jak to tylko możliwe.

Czuję się bardzo podekscytowany [nadchodzącym sezonem]. Myślę, że osiągnąłem szczyt swoich umiejętności i chcę pozostać na tym poziomie tak długo jak to możliwe. Ciężko nad tym pracuję. Mam wspaniałych kolegów z zespołu i wspaniałą organizację za sobą. Mamy znakomitą szansę, by zdobyć trzeci tytuł z rzędu. To nie zdarza się często. Bardzo cieszę się na to wyzwanie.

fot. Noah Graham/NBAE via Getty Images
Czytaj także: Ball modyfikuje swój rzut!