Choć po sezonie mówiło się o tym, jakoby DeMar DeRozan miał być częścią kolejnej dużej wymiany, 30-latek nadal jest zawodnikiem Spurs i całkiem możliwe, że to właśnie wokół niego drużyna będzie budowana przez kolejne lata.

Według Mike’a Fingera z San Antonio Express News, Spurs jeszcze tego lata mogą zaproponować DeRozanowi przedłużenie kontraktu, choć ten wygasa dopiero za 2 lata.

Gregg Popovich jest zadowolony z ekipy, którą zebrał w San Antonio. Po tym, jak spekulowało się o możliwym transferze z udziałem DeMara DeRozana, wszystko wskazuje na to, że klub będzie chciał zatrzymać go na dłużej. Nie zaoferowano mu jeszcze przedłużenia kontraktu, jednak zarząd nie wyklucza możliwości zrobienia tego jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Spurs mają za sobą nieco rozczarowujący sezon, choć do dyspozycji DeMara nie można mieć pretensji. Podopieczni Popovicha zakończyli sezon regularny na 7. miejscu na Zachodzie i odpadli w pierwszej rundzie play offs po 7 meczach z Denver Nuggets. DeRozan zakończył pierwszy rok w San Antonio ze średnimi na poziomie 21/6/6.

Czy dwójka DeRozan-Aldridge jest w stanie poprowadzić Spurs do sukcesów?

fot. Garrett Ellwood/Getty Images
Czytaj także: Beasley zostaje w NBA!