Sprawa załatwiona. Phoenix Suns udało się podpisać swoją największą gwiazdę. Nie było mowy o innym kontrakcie niż maksymalne pieniądze przez kolejne pięć lat. Devin Booker to gracz, na którym w Arizonie chcą budować sukcesy.

 

Devin Booker wyrasta na jednego z najlepszych graczy w lidze. W poprzednim sezonie rozegrał 54 mecze i notował na swoje konto średnio 24,9 punktu, 4,5 zbiórki i 4,7 asysty trafiając 43,2 FG% i 38,3 3PT%. W poprzednich latach męczyło go sporo urazów, które odrobinę spowolniły rozwój gracza, ale ten nadal jest na dobrej drodze do gry na poziomie MVP. Jako strzelec już teraz jest jednym z największych zagrożeń dla defensywy, w wieku zalediwe 21 lat! Czeka go jednak sporo pracy nad postawą w obronie – tutaj Booker sprawia najwięcej problemów. Przed nim jeszcze kilka sezonów koszykarskiego dorastania.

Wyprzedaż w Nike! Z kodem 20EXTRA dodatkowe 20% rabatu do rzeczy na wyprzedaży!

– To wielki zaszczyt móc związać się z zespołem długoletnim porozumieniem – pisał na swoim twitterze Booker. – Cieszę się, że mogę nazwać Phoenix swoim domem. Ten zespół i ta społeczność to coś wyjątkowego. Dziękuje Suns za to, że wybrali mnie w drafcie i we mnie uwierzyli. Nie mogę się doczekać walki o mistrzostwo z Suns – dodał.

Booker dogadał się z Suns w sprawie 5-letniego przedłużenia za 158 milionów dolarów. W przyszłym sezonie Devin spróbuje wdrożyć do gry nowego utalentowanego środkowego. Współpraca Bookera i DeAndre Aytona będzie jednym z głównych czynników decydujących o sukcesie Suns. Wszystkim postara się zarządzać nowy szkoleniowiec drużyny – Igor Kokoskov. Przed zespołem naprawdę interesująca przyszłość.

Zobacz także: Thunder i Melo negocjują
fot. Jennifer Stewart
Michał Kajzerek
@mkajzerek