Luka Doncić i Real Madryt zakończyli sezon ligi ACB z mistrzostwem. W finale pokonali Baskonię 3-1. Dzięki szybkiemu zakończeniu tej rywalizacji, Słoweniec zdąży na draft. W innym wypadku musiałby zostać w Hiszpanii.

 

Real świętuje, a Luka po znakomitym sezonie w ACB i Eurolidze, przygotowuje się na podróż, która zweryfikuje jego wartość. Ostatnio w sprawie zawodnika i jego pozycji w drafcie pojawiało się wiele niepewności. Trudno powiedzieć, kto ostatecznie postanowi Doncicowi zaufać. Najwięcej mówi się o Dallas Mavericks oraz Atlancie Hawks, choć to ekipa z Teksasu ma być do Słoweńca bardziej przekonana. Z jedynką najprawdopodobniej do Phoenix Suns powędruje DeAndre Ayton, wysoki z Arizony. Pozostałe wybory są jedną wielką zagadką.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

O zainteresowaniu Mavs Donciciem poinformował Adrian Wojnarowski. Według dziennikarza ESPN, w Dallas zastanawiają się, czy muszą handlować, by pozyskać wyższy pick i przechwycić Doncicia, czy ten jednak nie zostanie wybrany w TOP 4 i trafi do Teksasu bez poświęcania czegokolwiek w zamian. Mavericks swojego największego przeciwnika powinni upatrywać w Atlancie Hawks, która może go przechwycić wcześniej z nr 3. Z dwójką rzekomo do Kings trafi Marvin Bagley III. Z czwórką wybierają Memphis Grizzlies, ale oni rzekomo do Luki nie są przekonani.

MVP Final-Four Euroligi ma być jedną z największych europejskich gwiazd, jakie kiedykolwiek występowały na parkietach najlepszej ligi świata. Pokazał się z bardzo dobrej strony w finałach z Baskonią. Pod koniec czwartej kwarty ostatniego meczu trafił floatera za trzy. Zobaczcie jego highlighty z tego meczu.

Zobacz także: Lonzo robi formę
fot. Sonia Canada
Michał Kajzerek
@mkajzerek