Luka Dončić to jedno z najgorętszych nazwisk tegorocznego Draftu. 19-latek, który ma już na koncie tytuł Mistrza Europu i MVP Euroligi najprawdopodobniej wybrany zostanie w TOP5. Nadal nie wiadomo jednak, czy w Drafcie weźmie udział osobiście.

 

Powód? Jego Real Madryt nadal bije się o tytuł Mistrza Hiszpanii. W pierwszym meczu ekipa ze stolicy niespodziewanie przegrała z Kirolbet Baskonia 90-94. Szykowała się niemała sensacja, jednak Dončić i spółka odzyskali kontrolę nad serią i dzięki wczorajszemu zwycięstwu wyszli na prowadzenie 2-1. Jeśli jutro wygrają na wyjeździe i dokończą robotę (gra się do 3 zwycięstw), Słoweniec zdąży dotrzeć do Nowego Jorku. Jeśli nie – w dzień Draftu Real i Baskonia rozegrają spotkanie decydujące o mistrzostwie.

Real Madryt walczy o odzyskanie tytułu, który rok temu odebrała im Valencia. Dončić ma już na koncie 2 mistrzostwa Hiszpanii – pierwsze z nich wygrał jako 16-latek.

Z jakim numerem według Was zostanie wybrany w piątek ? Co raz częściej mówi się o tym, że może być nawet drugi w kolejce i karierę w NBA zacząć od Sacramento Kings.

fot. Euroleague
Czytaj także: Suns wolą pierwszy pick od Leonarda?