Kto nie jest? Gwiazda Milwaukee Bucks w kolejny sezon wchodzi większa, bowiem ma dodatkowe siedem kilogramów. Robi kolejny krok do wykorzystania pełni swojego potencjału. Kevin Durant jest fanem.

 

Przed Giannisem Antetokounmpo piąty sezon na ligowych parkietach. Grek ma 23 lata, więc przed nim jeszcze cztery/pięć sezonów docierania do prime-time’u, czyli swojego najlepszego momentu w karierze. Już w poprzednim sezonie Antek był prawdziwą bestią. W 80 meczach notował na swoje konto średnio 22,9 punktu, 8,8 zbiórki, 5,4 asysty, 1,9 bloku i 1,6 przechwytu trafiając 52,1 FG%. Latem skupiał się na obudowaniu swojego ciała mięśniami i rzucie za trzy. Skuteczność zza łuku nadal u Giannisa mocno kuleje. Grek jest mocno zmotywowany, by go rozwinąć.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Bucks nie zrobili latem dużego postępu w kontekście swojej rotacji. Giannis nadal jest ich największą gwiazdą i nie ma mowy, by ktokolwiek odebrał mu miejsce na piedestale. Czy będzie w stanie włączyć się do walki o miano MVP sezonu regularnego? Tylko jeśli Bucks będą walczyć o play-offy. Wielkim fanem stylu gry Greak-Freaka jest MVP ostatnich finałów – Kevin Durant.

– Greak-Freak? To czysta siła. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego zawodnika – mówi Durant. – Jaki jest jego potencjał? Jeśli tylko będzie chciał, może być najlepszym graczem w historii… Aż strach mi o tym wszystkim myśleć – dodaje KD.

Antetokounmpo po rozgrywkach 2016/2017 dołączył do bardzo zacnego grona czterech zawodników, którzy byli liderami swojej drużyny w punktach, zbiórkach, asystach, przechwytach i blokach w przekroju jednego sezonu. Oprócz zawodnika Bucks, udało się to takim legendom jak: Scottie Pippen, Kevin Garnett, Dave Cowens i LeBron James. Poza tym jako pierwszy zawodnik w historii, był w TOP 20 wszystkich tych kategorii pod koniec rozgrywek. Przed nim kolejny wielki sezon, oby tylko nie przyplątała się żadna kontuzja.

Zobacz także: Jefferson opuszcza Cavs
fot. Hypebeast.com
Michał Kajzerek
@mkajzerek