Zaraz po tym, gdy opublikowaliśmy Poczekalnie All-Starów z Andrew Wigginsem w roli głównej, pojawiła się informacja o rozstaniu zawodnika z agentem, który rzekomo wynegocjował dla niego maksymalny kontrakt.

 

Andrew Wiggins postanowił zrezygnować z usług agencji BDA Sports i znanego w środowisku sportowym Billy’ego Duffa. Zawodnik latem tego roku ma możliwość przedłużenia swojego debiutanckiego kontraktu za niespełna 150 milionów dolarów. Ale jak dotąd do podpisania umowy nie doszło. Rzekomo Duffy tuż przed decyzją Wigginsa wynegocjował dla niskiego skrzydłowego maksymalne porozumienie. Czemu więc zawodnik z Minnesoty postanowił rozwiązać współpracę z agencją w tak niefortunnym momencie?

Przedstawiciele Minnesoty wysłali już propozycję kontraktu zarówno do Wigginsa, jak i BDA Sports. Jeżeli zawodnik złoży podpis pod tą umową, Duffy ma zamiar skontaktować się z Unią Graczy, by “chronić swojego interesu”. W końcu to on wynegocjował dla zawodnika maksymalną umowę. Dlatego właśnie zachowanie Wigginsa wydaje się być niezrozumiałe. Współpracował z Duffym od trzech lat i podjął decyzję o zakończeniu relacji w momencie, w którym obie strony miały wykonać największy krok, czyli podpisać maksymalne przedłużenie kontraktu Kanadyjczyka.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

22-latek będzie najprawdopodobniej pierwszym zawodnikiem z klasy 2014, który podpisze przedłużenie swojej debiutanckiej umowy. Według źródeł – skrzydłowy agencję BDA Sports zamieni na agenta z Kanady. Niemniej sytuacja może być kłopotliwa, jeżeli Andrew podpisze maksymalną umowę. Nawet, gdy będzie ona wynikała z negocjacji jego nowego przedstawiciela. Wszystko wskazuje na to, że Duffy zapewnił swojemu klientowi najlepsze warunki, więc to on miał wykonać najcięższą pracę.

Kłopotliwa sprawa, która może ciągnąć się za Wigginsem i jego przedstawicielami, jeśli ostatecznie skrzydłowy z Minnesoty podpisze maksymalny kontrakt. Unia Graczy zobowiązała się chronić zarówno interes zawodników, jak i agentów.

Zobacz także: Irving za Thomasa!
fot. Brad Rempel
Michał Kajzerek
@mkajzerek