Jimmy Butler dopiął swego. Wczorajsza wymiana z jego udziałem była hitem NBA i została szeroko skomentowana przez wszystkich – od dziennikarzy, przez fanów, aż po samych zawodników. Tutaj najwięcej ciekawości wzbudza zdanie nowych kolegów z drużyny Butlera.

 

Jak się okazuje, Joel Embiid, któremu przyjdzie dzielić z Jimmym parkiet, zasięgał opinii o nowym koledze u…zawodników Timberwolves. Karl-Anthony Towns i Andrew Wiggins nie słynęli ze zbyt dobrych relacji z nowym graczem 76ers, mimo tego w rozmowie z Joelem wypowiadali się o Butlerze w samych superlatywach.

Powiedzieli, że Jimmy będzie dobrze do nas pasował. Że na pewno się dogadamy. Zależy mu na zwycięstwach. [Andrew] Wiggins powiedział, że według niego jesteśmy teraz faworytami do wygrania Wschodu.

Joel przyznał, że będzie mu brakować Dario Sarica i Roberta Covingtona, jednak ma do całej sprawy czysto biznesowe podejście:

Oczywiście, że będzie mi ich brakować. Dali nam sporo w ciągu ostatnich kilku lat. Zaczęliśmy naprawdę dobrze się dogadywać i myśleć tak samo na parkiecie. Dario znów grał jak potrafi najlepiej, a Cov to jeden z najlepszych obrońców w lidze, który na dodatek trafia ważne rzuty. Ale to biznes. Trzeba iść dalej. Kocham ich i i życzę im wszystkiego najlepszego.

Myślę, że Jimmy bardzo nam pomoże – ofensywnie i, przede wszystkim, defensywnie. To jeden z najlepszych obrońców w lidze. Jestem bardzo podekscytowany i już zastanawiam się jak będzie wyglądać nasza gra.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Ekscytacji nie ukrywa również Simmons, który od Butlera będzie mógł wiele się nauczyć.

Jimmy powtarza, że chce wygrywać. Dokładnie takie nastawienie mamy tutaj wszyscy. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że zagra z nami. Właśnie dodaliśmy do składu kolejnego All-Stara. Zawodnika, który wnosi umiejętność zdobywania punktów, przywództwo, doświadczenie. Na pewno się tutaj wpasuje. Mamy kulturę wygrywania, grania razem i grania twardo. A on zdecydowanie do tego pasuje.

Wątpię, żeby jego obecność wpłynęła na moją grę. Wiem jak grać, gdziekolwiek nie postawisz mnie na parkiecie. Jimmy przychodzi żeby nam pomóc, mamy kolejnego scorera i kolejnego doświadczonego gracza, który wie o co w tym chodzi.

Jak według Was Butler wpasuje się w szeregi 76ers?

fot. Jeffrey Becker-USA TODAY Sports
Czytaj także: Doncic wychowa pokolenia?!