Już oficjalnie – Joel Embiid przez problemy z kolanem nie weźmie udziału ani w konkursie umiejętności, ani meczu pomiędzy młodymi reprezentantami USA i Reszty Świata. Liga nie marnowała czasu i już znalazła dla zawodnika zastępstwo.

 

Kilka dni temu Philadelphia 76ers przyznała się, że wcześniej się nie przyznała do kontuzji, jakiej w styczniu nabawił się Joel Embiid. Przeszło dwa tygodnie temu u zawodnika zdiagnozowano lekkie pęknięcie łąkotki. Mimo to siedem dni później Embiid zagrał w meczu z Houston Rockets. Kolano zaczęło jednak puchnąć. Lekarze stwierdzili, że oprócz problemów z łąkotką, zawodnik ma także stłuczenie. Od tej pory zespół postanowił nie ryzykować.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Okazuje się, że Embiid nie będzie mógł wziąć udziału w trakcie Weekendu Gwiazd. Nie został co prawda wybrany do składu wschodniej konferencji. Znalazł się jednak w składzie Reszty Świata na mecz z wschodzącymi gwiazdami USA. Poza tym miał być jednym z uczestników konkursu umiejętności. NBA już znalazła dla Joela zastępstwo.

W składzie reszty świata miejsce Kameruńczyka zajmie zawodnik Oklahomy City Thunder – Alex Abrines, z kolei w konkursie umiejętności zastąpi go wysoki Denver Nuggets – Nikola Jokić. Przynajmniej w tym drugim wypadku nie ma czego żałować. Jokić jest w fenomenalnej formie i na pewno będzie stanowił zagrożenie, podobnie jak rok temu Karl-Anthony Towns, który wygrał rywalizację.

Zobacz także: Wiggins kiedyś ich dorwie
fot. Mitchell Leff
Michał Kajzerek
@mkajzerek