Już 24 listopada w Łodzi odbędzie się finał projektu Gortat Team – Sportowa Drużyna Gortata. Uczestnicy finału będą walczyć o wyjazd na mecz NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem!

 

W notce prasowej Fundacji MG13 czytamy:

6 województw, 60 grup, 1200 uczestników, 5760 godzin treningów – 1 drużyna GORTAT TEAM
Fundacja Marcina Gortata MG13 ma zaszczyt zaprosić przedstawicieli mediów na ogólnopolski finał projektu zorganizowanego wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki – Gortat Team Sportowa Drużyna Marcina Gortata. Przez okres sześciu miesięcy zawodnicy trenowali podczas zajęć sportowych pod okiem wykwalifikowanych trenerów i przygotowywali się do udziału w wielkim finale, który odbędzie się już w piątek 24 listopada w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi. Podczas finałowej rozgrywki zmierzą się drużyny składające się z dwóch zawodników (dziewczynki i chłopca) reprezentujących każdą z 60 grup biorących udział w projekcie. Uczestnicy finału będą walczyć o nagrodę główną – wyjazd do stolicy Stanów Zjednoczonych na mecz ligi NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem dla siebie oraz trenera prowadzącego zwycięską drużynę.
Co o całym projekcie mówi jego pomysłodawca, Marcin Gortat?
Bardzo się cieszę, że tak duża grupa dzieci trenuje w mojej sportowej drużynie. Dzięki tym dodatkowym zajęciom, dzieci podejmują dodatkową aktywność fizyczną, która przyczyni się do ich zdrowego rozwoju, a także pozwoli im nauczyć się zasad zdrowego współzawodnictwa. Przyznam, że obecność w mojej drużynie niesie za sobą dużą odpowiedzialność ponieważ to właśnie ci młodzi sportowcy stają się przykładem i wzorem do naśladowanie dla swoich rówieśników. Ze względu na trwający sezon NBA nie mogę osoboście spotkać się uczestnikami finału, ale zapewniam, że już nie mogę się doczekać spotkania z mistrzowską parą w Waszygtonie!
fot. Wojciech Figurski
Czytaj także: Kevin Durant jednak zagra? Przed nami hit w NBA!