Philadelphia 76ers znalazła nową drużynę dla Markelle’a Fultza. To jednoznaczny sygnał, że zespół z Miasta Braterskiej Miłości stracił wiarę w to, że tak głośno zapowiadany Fultz zrobi dla nich różnicę.

 

Według informacji Adriana Wojnarowskiego, Philadelphia 76ers wytransferowała Markelle’a Fultza do Orlando Magic w zamian za Jonathona Simmonsa. Fultz cały czas jest poza grą z powodu rehabilitacji barku. W 19 meczach notował średnio 8,2 punktu i 3,7 zbiórki trafiając 41,9 FG%. Nie potrafił odnaleźć się w składzie Szóstek i cały czas miał problem z regularnością. Rzekomo ograniczały go kłopoty z barkiem, ale cała sytuacja z jego zdrowiem jest zagadkowa. Trudno powiedzieć, czy Fultza zagra w tym sezonie dla Orlando Magic.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Natomiast Simmons ma w kontrakcie na kolejny rok niezagwarantowane 5,7 miliona dolarów. W 41 meczach bieżącego sezonu notował średnio 6,9 punktu trafiając 36,4 FG% i 22,9 3PT%. Mocno obniżył swoje loty po poprzednich rozgrywkach, w których zatrzymał się na 13,9 punktu, 46,5 FG% i 33,8 3PT%. Może być konkretnym wzmocnieniem ławki rezerwowych Sixers gotowych do walki o mistrzostwo wschodu.

Zobacz także: Gasol w Toronto
fot. Tim Tai
Michał Kajzerek
@mkajzerek