Nowy niski skrzydłowy Los Angeles Clippers złamał kciuk i nie zagra dla reprezentacji Włoch podczas zbliżającego się EuroBasketu. Gallinari nie może być dumny ze swojego zachowania.

 

Włosi w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy, rozgrywali towarzyski mecz z reprezentacją Holandii. Podczas walki o zbiórkę – Holender Jito Kok odepchnął Gallo i ten w rewanżu rzucił się na niego z pięściami, robiąc jeden niemal skuteczny zamach. Okazało się jednak, że zaraz po całym zamieszaniu Danilo Gallinari zgłosił ból i konieczna była wizyta w szpitalu. Lekarze zdiagnozowali u zawodnika złamanie kciuka w prawej ręce.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

To oznacza, że gracz, który kilka tygodni temu podpisał z Los Angeles Clippers 3-letni kontrakt za 65 milionów dolarów – nie zagra w trakcie zbliżającego się EuroBasketu. To ogromny cios dla reprezentacji Włoch. Rehabilitacja potrwa około 40 dni, więc Gallinari powinien być gotowy na start obozu przygotowawczego swojej nowej drużyny. W poprzednim sezonie z Denver Nuggets, Gallo rozegrał 63 mecze i notował średnio 18,2 punktu, 5,2 zbiórki i 2,1 asysty trafiając 44,7 FG% i 38,9 3PT%.

Zobacz także: #LeBronChallenge Curry’ego
fot. Doug Pensinger
Michał Kajzerek
@mkajzerek