Drużyna z Tennessee kolejne rozgrywki rozpocznie jako kandydat do gry w play-offach – fani Grizzlies co rok słyszą to samo. Zespół ma ograniczenia, które sprawiają, że nie jest w stanie być bardziej konkurencyjnym.

 

W Memphis postawili na kontynuację. Utrzymują trzon liderów w osobach Marca Gasola i Mike’a Conleya i wokół tej dwójki starają się zbudować drużynę, która w końcu się przełamie i stworzy zagrożenie pretendentom na zachodzie. Rotacja na rozgrywki 2017/2018 wygląda obiecująco, ale wiele wskazuje na to, że zespół po raz kolejny zatrzyma się na pierwszej, maksymalnie drugiej rundzie play-offów. Gasol jest zobowiązany kontraktem i nie myśli o przenosinach, ale w ostatniej rozmowie z dziennikarzami wyraźnie podkreślił, że jeśli to nie wypali – Grizzlies muszą spróbować innego podejścia.

– Jestem bardzo ambitny i chcę, by Memphis było znakomitą drużyną. Rozwijaliśmy się razem przez ostatnie sześć, siedem lat, ale to nie koniec. Jeśli staniemy w miejscu, to powinniśmy pewne sprawy przemyśleć – stwierdził w rozmowie z hiszpańskimi mediami.

Gasol związał się z Grizzlies 5-letnią umową za 110 milionów w 2015. Do Memphis najpierw trafiły jego prawa w 2008, gdy zespół postanowił przehandlować jego brata – Pau Gasola. Podczas dziewięciu lat w trykocie ekipy, wyrósł na jednego z czołowych big-manów w lidze. Powoli wychodzi ze swojego prime-time’u, więc jego czas na walkę o mistrzostwo przemija. Czyżby Gasol miał tracić wobec Grizzlies cierpliwość? W poprzednim sezonie rozegrał dla zespołu 74 mecze i notował średnio 19,5 punktu, 6,3 zbiórki, 4,6 asysty i 1,3 bloku trafiając 45,9 FG% i 38,8 3PT%.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Na rynek wolnych agentów trafi dopiero w 2020 – będzie miał 35 lat. Rozpocznie ostatni etap swojej kariery i kto wie, gdzie zdecyduje się go spędzić, jeżeli Memphis Grizzlies do tego czasu nie uczynią postępu, jakiego środkowy oczekuje. Mimo wieku – kolejka po usługi Gasola powinna być bardzo długa.

Zobacz także: Ball i Simmons faworytami w wyścigu po ROY
fot. Christian Petersen
Michał Kajzerek
@mkajzerek