Fatalne wieści z greckiego obozu przed Eurobasketem. Jeden z najlepszych zawodników, którzy mieli wystąpić na zbliżających się Mistrzostwach Europy doznał kontuzji kolana, która wyklucza go z całego turnieju. Grecy zagrają z Polakami w ostatnim meczu fazy grupowej.

 

Zespół lekarzy Milwaukee Bucks zbadał zawodnika w Chinach. To właśnie tam okazało się, że Giannis nie jest zdolny do gry na Eurobaskecie rozpoczynającym się 31. sierpnia.

Antetokounmpo z miejsca poinformował o wszystkim greckich fanów na facebookowym profilu.

Θέλω όλοι να ενημερωθούν από μένα πως δεν θα μπορέσω να ενισχύσω την εθνική μας ομάδα στο Ευρωμπάσκετ. Όλο αυτό τον καιρ…

Опубліковано Giannis Antetokounmpo 19 серпня 2017 р.

 

Chcę, żeby ta informacja wyszła ode mnie – nie zagram na Eurobaskecie. Przez ostatnie dni zmuszałem się do treningu. Oszukiwałem się i wmawiałem sobie, że nie czuję bólu, mając nadzieję, że będę gotowy na pierwszy mecz. Testy przeprowadzone w Chinach wykazały jednak prawdę.

Podczas testów już w pierwszych sekundach poczułem ból. Muszę zaakceptować prawdę i poradzić sobie z nią w sposób dojrzały. Będę pracował i dochodził do siebie tak szybko, jak pozwoli mi na to moje kolano.

To póki co największe rozczarowanie, z jakim musiałem zmierzyć się w swojej karierze. Z całego serca życzę jak najlepiej moim kolegom z drużyny i trenerom. Drużyna narodowa jest moją ulubioną i w przyszłości wraz z resztą zespołu udowodnimy, że potrafimy osiągać najwyższe cele i uszczęśliwić wszystkich Greków.

Póki co teraźniejszość jest priorytetem. Zachęcam wszystkich fanów, by nie skupiali się na mojej nieobecności i wspierali zawodników, którzy na Eurobaskecie będą walczyć o sukces, którego brakuje nam od lat. Historie tworzą Ci, którzy są tu i teraz. Z wielkim żalem przyjąłem i ogłaszam, że będę nieobecny.

Giannis Antetokounmpo

Nie od dziś wiadomo, że w kwestii kontuzjowanego zawodnika wiele do powiedzenia ma klub. To w końcu Bucks płacą Giannisowi grube miliony i mają prawo znać stan zdrowia swojego zawodnika, a w konsekwencji także odsunąć go od turnieju. Zdrowie to rzecz priorytetowa, a priorytetem w tym momencie będzie dla Antetokounmpo wyzdrowienie na pierwszy mecz sezonu regularnego.

My życzymy Grekowi szybkiego powrotu do zdrowia. Grecy, bez swojej gwiazdy, zagrają z Polakami w ostatnim meczu fazy grupowej, 6 września.

Grzegorz Kordylas
@NBAwithGK
fot.FIBA
Czytaj także: NBAP Players Voice – zawodnicy przyznają nagrody za sezon 2016/2017!