Giannis Antetokounmpo zna swoją wartość. W wywiadzie dla Bucks TV Greek Freak śmiało wypowiedział się o oczekiwaniach na następny sezon. Jego wysoka forma to dla nas niekoniecznie dobra wiadomość.

 

6. września Polacy zakończą rozgrywki w fazie grupowej Eurobasketu właśnie meczem z Grecją. Całkiem możliwe, że będzie to mecz o być albo nie być dla naszej kadry. Zadanie będzie o tyle trudne, że w składzie Greków na Mistrzostwa Europy znajdzie się nie kto inny, jak jeden z najlepszych graczy konferencji wschodniej – Giannis Antetokounmpo.

Który z Polaków będzie czuł się na siłach, by kryć Greek Freaka?

Nawet w NBA trudno znaleźć obrońcę na tyle wszechstronnego, by poradził sobie z mierzącym 211 centymetrów i niezwykle zwinnym 22-latkiem. Antetokounmpo ma za sobą najlepszy rok w dotychczasowej karierze. W sezonie regularnym notował średnio 22.9 punktu, 8.8 zbiórki, 5.4 asysty, 1.9 bloku i 1.6 przechwytu na mecz. Za ten niewiarygodnie wszechstronne statystyki i rolę niekwestionowanego lidera, jaką odgrywał w Milwaukee, uhonorowany został nagrodą Most Improved Player. Teraz czas na MVP?

Najwyraźniej Giannis, który z roku na rok robi nieprawdopodobne postępy, nie zamierza na tym poprzestawać. Na zdjęciach z tournee po Filipinach widać, że Grek nabrał jeszcze więcej masy i na nowy sezon jest bardziej, niż gotowy:

Thank you Philippines 🇵🇭 I had a great time! #KingBally

Opublikowany przez Giannis Antetokounmpo na 1 sierpnia 2017

W wywiadzie udzielonym dla Bucks TV, Giannis powiedział wprost ,,W przyszłym sezonie mogę być MVP”. Wypowiedział się także na temat kolegi z drużyny, Malcolma Brogdona, który za minione rozgrywki otrzymał nagrodę dla Najlepszego Debiutanta:

Wykonał wspaniałą robotę pomagając naszej drużynie. Jestem pewien, że osiągnie dużo więcej. Myślę, że zasłużył na nagrodę [ROTY]. Był bardzo ważną częścią naszej drużyny także w Play Offach.

Brogdon w debiutanckim sezonie notował średnio 12.5 punktu i 4.4 asysty na mecz. Swoją wartość potwierdził w serii z Toronto, podczas której potrafił napsuć rywalom sporo krwi.

Jak oceniacie szanse Antetokounmpo na nagrodę MVP w przyszłym roku? I jakie szanse dajecie naszym kadrowiczom w kwestii zatrzymania go na Eurobaskecie?

Czytaj także: LeBron, czy Durant? Z kim gra się lepiej?
Grzegorz Kordylas
@NBAwithGK
fot. John E. Sokolowski