2k Sports co jakiś czas zaskakuje nas nowymi wieściami na temat gry NBA 2k18, która już wkrótce będzie miała swoją premierę także w Polsce. Jedną z nowości są drużyny all-time – najlepsi gracze w historii każdej z organizacji.

 

W zespole złożonym z gwiazd Washington Wizards/Bullets znalazł się Polak – Marcin Gortat. Wszystkie składy dostępne są na stronie gameinformer. Oto 14-tka wybrana do drużyny wszech czasów w stolicy (po myślniku rating):

John Wall – 90
Earl Monroe – 87
Bernard King – 86
Elvin Hayes – 95
Wes Unseld – 94
Bradley Beal – 87
Chris Webber – 87
Rod Strickland – 86
Rex Chapman – 85
Richard Hamilton – 84
Gheorghe Muresan – 84
Manute Bol – 82
Marcin Gortat – 82
Otto Porter – 81

Zaskoczeni obecnością Gortata? A co powiecie na 24-letniego Otto Portera? W składzie znaleźli się także dwaj inni aktywni gracze Wizards – są to oczywiście Bradley Beal i John Wall.

W składzie brakuje jednak kilku bardzo znaczących nazwisk, jeśli mówimy o koszykówce w stolicy. Największy nieobecny to oczywiście Michael Jordan. Jego nieobecność tłumaczy zapewne fakt, że znalazł się w składzie Chicago Bulls. Czy His Airness nie zasłużył na miejsce także w Waszyngtonie? W ciągu 2 sezonów zagranych w barwach Wizards, 40-letni Jordan rzucał ponad 20 punktów na mecz, rozstał się jednak z klubem w niełasce.

Pozostali wielcy nieobecni to: Gilbert Arenas, Caron Butler, Walt Bellamy, Antawn Jamison i Phil Chenier. Dlaczego? Powód jest bardzo przyziemny – do większości z nich producenci gry nie posiadają praw autorskich/licencji. Wystarczy, że taki Gilbert Arenas nie zgodzi się na udostępnienie swojego wizerunku i już musimy zadowolić się Otto Porterem w składzie all-time Wizards. A trzeba przyznać, że Agent Zero miał w stolicy kawał kariery.

 

Obecność Marcina Gortata zarówno zaskakuje, jak i cieszy. 33-letni Polak rozegrał w Waszyngtonie już 4 sezony, w każdym z nich będąc ważnym punktem drużyny. Nadal nie wiemy jednak, czy Gortat zostanie zostanie w stolicy na kolejne lata. Po zakończeniu sezonu głośno mówiło się o możliwości zmiany klubu.

Waszym zdaniem: Gortat zasługuje na miejsce w drużynie all-time Wizards?

Grzegorz Kordylas
fot. NBA
Czytaj także: Mike Taylor przedłuży umowę z reprezentacją!