Greg Oden będzie dostępny w drafcie w drugim sezonie ligi BIG3. Czy będzie to „druga szansa” wyboru numer jeden draftu z 2007 roku?

Greg Oden wraca do gry! Przynajmniej będzie starał się zostać wybrany przez jeden z zespołów ligi „trójek” Ice Cube’a. Jak potwierdzili oficjalnie działacze BIG3, trzydziestolatek pojawi się na BIG3 Draft Combine.

Pierwszy wybór draftu NBA z 2007 roku po raz ostatni był widziany na parkiecie przeszło dwa lata temu. Po nieudanej próbie powrotu do NBA w 2016 roku Oden podpisał kontrakt z Jiangsu Dragons z chińskiej CBA. Smoki były w stanie zapłacić 1.2 miliona dolarów za sezon usług byłego gracza Trail Blazers. Oden pozostał w CBA do lutego 2016, kiedy to postanowił odejść z CBA. Wiosną 2016 roku Oden postanowił dołączyć do sztabu Ohio State Buckeyes, jako młodszy manager drużyny.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Pod koniec 2016 roku Greg Oden postanowił oficjalnie zakończyć zawodową karierę.

Oden rozegrał w NBA 105 spotkań, przebywając średnio nieco ponad 19 minut na mecz. Jego statystyki z, mocno skróconej przez kontuzje, kariery to 8 punktów, 6.2 zbiórki oraz 1.2 bloku średnio w każdym meczu. W Chinese Basketball Association Greg rozegrał 25 spotkań, notując po 13 punktów i 12.6 zbiórki na mecz.

Przed Cavs kolejny sprawdzian. Tym razem w Oklahomie
fot. Jonahtan Daniel
Michał Górny