DeAndre Jordan był dotąd niekwestionowaną gwiazdą rzutów osobistych! Nikt nie potrafił powtórzyć jego airballi, odbić od obręczy, czy od tablicy. W tym sezonie jednak zaliczył jedną z najbardziej spektakularnych metamorfoz w NBA. Otóż Deandre Jordan nauczył się rzucać! Trafił dotychczas 127 razy na 187 prób w rzutach za jeden punkt. Daje mu to astronomiczną skuteczność na poziomie 68%!

 

 

Jego średnia skuteczność z całej kariery wynosi ok 45 %. Nic dziwnego, że Doc Rivers w przeszłości często chował go na ławce rezerwowych w końcówkach meczów. Taktyka faulowania byłego gracza Los Angeles Clippers byłą jedną z najskuteczniejszych przeciwko ich zespołowi. DeAndre miał problem ze złapaniem rytmu na linii rzutów osobistych. Zobaczcie sami.  Poniżej kilka przykładów wyjątkowych umiejętności byłego środkowego Clippers:

I jeszcze to:

 

A teraz zobaczcie DeAndre Jordana w akcji w sezonie 2018/2019 w barwach Mavericks:

I co Wy na to?  Nieoczekiwanie jego słabość stała się jego siłą. Podobno kompletnie zmienił postawę i mechanikę rzutu, i to w wieku 30 lat. Trener Carlisle daje mu nawet okazje do rzucania wolnych po faulach technicznych!

Skoro jemu się udało to może Drummondowi również?

Pamiętajcie, że pod tym linkiem mamy dla Was kod na dodatkowe -20% na Nike.com!

Fot. Tom Pennington
Tomasz Kubień