Udonis Haslem wraca do Miami Heat na szesnasty sezon. Weteran dogadał się z zespołem w sprawie rocznej umowy za minimalną kwotę. W ten sposób ekipa ma czternastu graczy, ale kogoś przecież brakuje.

 

Wiele wskazywało na to, że Udonis Haslem faktycznie ostatecznie wróci do składu Miami Heat. Za kolejne rozgrywki otrzyma 2,4 miliona dolarów i latem 2019 znów trafi na rynek wolnych agentów. Niewykluczone, że sezon 2018/2019 będzie ostatnim w karierze weterana. Ten w poprzednich latach odgrywał dla Erika Spoelstra rolę weterana i wsparcia z ławki “w razie potrzeby”. Rzadko grał, bo zespół jest w trakcie przebudowy. To samo czeka go w kolejnych rozgrywkach, ale najwyraźniej to Haslemowi nie przeszkadza.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Podpisanie go na minimalny roczny kontrakt oznacza, że Heat mają czternaście gwarantowanych umów. Co w takim razie z Dwyane Wadem? W rotacji nadal jest jedno wolne miejsce i niewykluczone, że wkrótce doczekamy się oficjalnego komunikatu potwierdzającego porozumienie między Wadem i Heat. Pozostaje kwestia kwoty, jaka znajdzie się w umowie 3-krotnego mistrza. Ten prawdopodobnie nie zgodzi się grać za minimalną kwotę.

Zobacz także: Najlepszy obrońca XXI wieku
fot. USA TODAY Sports
Michał Kajzerek
@mkajzerek