Dwight Howard ma za sobą bardzo udany początek sezonu. Dawno już nie oglądaliśmy go w akcji tak produktywnego  i choć Hornets nie biją może rekordów zwycięstw, akurat do dyspozycji Howarda nie możemy się przyczepić. Oprócz punktów i zbiórek D12 jeszcze jedną rzecz notuje jednak regularnie – kary.

 

W tym sezonie już czterokrotnie płacił lidze grzywnę. Teraz przyszedł czas na piątą, w wysokości $35 000, za poniższy gest w stronę publiczności w Cleveland:

Jak wiemy Howard nie ma w halach swoich rywali łatwego życia, to też prędzej czy później mogą puścić mu nerwy. I choć takie zachowanie jest niedopuszczalne, kara finansowa raczej nie przemówi mu do rozsądku. Za obecny sezon Dwight zgarnie 23,5 miliona dolarów.

Sprawdź produkty, jakie wybraliśmy dla Ciebie!

Po trzech zwycięstwach z rzędu, o których pisaliśmy jeszcze w piątek, Hornets przegrali dwa ostatnie mecze, z Cavs i Spurs. W tym ostatnim, przeciwko San Antonio, Howard obniżył nieco loty i zaliczył co prawda skromne double-double 10pkt/11zb, ale przy okazji trafił tylko 3 z 10 rzutów z gry. Hornets przegrali u siebie 86:106.

Grzegorz Kordylas
fot. Youtube
Czytaj także: Blake Griffin na zwycięstwo w Sacramento!