Marcin Gortat zakończył sezon z kompletem rozegranych spotkań!

 

Marcin Gortat po raz trzeci w swojej karierze rozegrał komplet spotkań w sezonie regularnym. Polak rozegrał swój pierwszy „komplet” w barwach Phoenix Suns (66 spotkań, sezon skrócony przez lockout) w sezonie 2011/12. Swój pierwszy pełny komplet spotkań Marcin zaliczył w sezonie 2014/15 jako gracz Washington Wizards. Warto nadmienić, że we wszystkich sezonach mecze rozpoczynał w pierwszej piątce.

Tym samym Gortat jest jednym z pięciu graczy w całej lidze NBA, którzy nie opuścili żadnego meczu sesji zasadniczej będąc w wyjściowym składzie swojej drużyny.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Oprócz MG13 wszystkie spotkania w roli starterów rozegrali: Andrew Wiggins, Karl-Anthony Towns, Gorgui Dieng (wszyscy Minnesota Timberwolves) oraz Jeff Teague (Indiana Pacers).

Wszystkie 82 spotkania w sezonie 2016/17 (nie tylko z S5) rozegrało 17. graczy. O jednego mniej niż miało to miejsce w poprzednim sezonie i aż o dziesięciu mniej w stosunku do sezonu 2014/15.

Cool fact:

Marcin Gortat jest jednym z graczy Wizards, którzy licząc od sezonu 2013/14 wystąpili we wszystkich spotkaniach RS. Jest również pierwszym graczem Wizards, który od sezonu 2013/14 zaliczył dwa kompletne RS.

Zobacz także: Linijka dnia: Kto, z kim i o której? Wkrótce zaczynamy play-offy!
fot. Kim Klement
Michał Górny