MVP poprzedniego sezonu BIG3 i jeden z najlepszych graczy bieżącego, dostał od kilku ekip zaproszenie na indywidualne treningi. Joe Johnson chce wrócić do NBA i wykorzysta każdą nadarzającą się okazję.

Najpierw formę Joe Johnsona sprawdzi Philadelphia 76ers. Co ciekawe, zaraz po wizycie w ośrodku treningowym Szóstek, Iso-Joe uda się na finał ligi BIG3 będącej inicjatywą m.in. rapera Ice Cube’a. Iso-Joe w pierwszej edycji został wyróżniony nagrodą MVP i równie dobrze radzi sobie w tegorocznej odsłonie będąc najlepiej punktującym zawodnikiem. Jako jedyny do tej pory czterokrotnie trafiał za cztery punkty. To przepis wprowadzony w celu urozmaicenia rozrywki, wiadomo. Jednak Joe Johnson domaga się odpowiedniego pożegnania z NBA, dlatego pracuje nad powrotem.

Weteran oprócz Sixers, spotka się także z Los Angeles Clippers, Milwaukee Bucks i Denver Nuggets. Wszystkie te ekipy wyraziły chęć sprawdzenia Johnsona w konfrontacji z regularnym treningiem. Doświadczony gracz w trakcie swojej kariery na ligowych parkietach, dał się poznać jako postać stworzona do gry jeden na jeden. Dlatego też tak dobrze radzi sobie w BIG 3. Przyglądają mu się również New Orleans Pelicans. W NBA rozegrał 1276 meczów notując na swoje konto średnio 16 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty. Trafiał 44,1% z gry i 37,1% z dystansu.

Zobacz także: Wszystko, co musisz wiedzieć o MŚ
fot. TheRinger
Michał Kajzerek
@mkajzerek