Kolejny kluczowy wolny agent znika z rynku. J.J. Redick porozumiał się w sprawie rocznej umowy z Philadelphią 76ers. Strzelec o wszystkim poinformował szybciej niż Adrian Wojnarowski.

 

Wystarczył jeden tweet…

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Zaraz po nim pojawiła się informacja Adriana Wojnarowskiego, który przedstawił, iż J.J. Redick porozumiał się z Philadelphią 76ers w sprawie rocznego kontraktu za 23 miliony dolarów. 33-latek wykluczył możliwość podpisania umowy z Los Angeles Clippers. W kolejce ustawiło się wielu generalnych menadżerów, ale najwyraźniej Bryan Colangelo – generalny menadżer 76ers, dobrze sprzedał Redickowi swoją wizję.

J.J. będzie znakomitym wsparciem dla młodzieży Sixers. Poza tym jego doświadczenie będzie bardzo przydatne w walce o play-offy we wschodniej konferencji. Biorąc pod uwagę fakt, że uciekło z niej ostatnio sporo gwiazd – Sixers mogą mieć w tej rywalizacji duże szanse. W 78 meczach sezonu regularnego 2016/2017 notował średnio 15 punktów, 2,2 zbiórki trafiając 44,5 FG% oraz 42,9 3PT%. Tymczasem w salary-cap Sixers pozostaje 27 milionów dolarów, więc Miasto Braterskiej Miłości w natarciu.

Zobacz także: Russell się nie popisał
fot. Isaiah J. Downing
Michał Kajzerek
@mkajzerek