Świetne informacje z obozu Milwaukee Bucks. Po roku przerwy na parkiet wraca Jabari Parker, który 8. lutego 2017 roku zerwał więzadła w lewym kolanie.

 

Parker wróci do gry już w najbliższy piątek. Bucks zagrają u siebie z New York Knicks, więc kibice w Milwaukee będą mieli okazję przywitać Jabariego w jego debiucie w tym sezonie. Oto co sam zawodnik mówił o swoim powrocie w przerwie dzisiejszego meczu z 76ers:

W lutym zeszłego roku Parker po raz drugi zerwał więzadło w kolanie. W trzech dotychczasowych sezonach w barwach Bucks, wychowanek Duke opuścił w sumie aż 94 mecze. W 50 występach w minionych rozgrywkach rzucał średnio 20 punktów i spisywał się rewelacyjnie. Kiedy ostatnio grał przeciwko Knicks, stało się to:

Bucks wygrali wszystkie 4 mecze od czasu zwolnienia Jasona Kidda z funkcji głównego trenera. Tymczasowy trener. Joe Prunty, wie, że może oczekiwać ze strony Parkera dużego wzmocnienia:

Wiemy do czego jest zdolny. Wymaganie od niego wszystkich rzeczy, które potrafi, od razu po powrocie, byłoby oczywiście niesprawiedliwe. Ale myślę, że od pierwszej minuty na parkiecie może nam bardzo pomóc – zbierając piłki, kreując sobie sytuacje do rzutu. Potrafi też kreować zagrywki pod innych. W defensywie z jego strony możemy liczyć nie tylko na krycie swojego zawodnika, ale też na przewidywanie całych schematów.

fot. Sports Illustrated
Czytaj także: Clippers oddali Blake’a Griffina!