Jeszcze wczoraj pisaliśmy o słowach wsparcia LeBrona Jamesa  w stronę Luke’a Waltona. Dziś wiemy już, że także Magic Johnson wspiera obecnego trenera Lakers i nie zamierza go zwalniać. A przynajmniej – nie w tym sezonie.

 

Kilka dni temu Magic Johnson miał zwołać spotkanie z powodu niezadowolenia ze startu Lakers w nowych rozgrywkach. Media nie czekały długo i momentalnie posadziły Waltona na gorącym krześle. Trenera i cały sztab szkoleniowy wspierał LeBron James. Całą sytuację skomentował wreszcie także Johnson, kierujący obecnie klubem:

Luke zostanie do końca sezonu. No chyba, że stanie się coś dramatycznego, ale wątpię w to.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Nie brzmi to jak bezgraniczne zaufanie w pracę swojego trenera, jednak dla Johnsona cała sytuacja została po prostu niepotrzebnie rozdmuchana i nie ma co jej analizować.

Powiedziałem, co miałem do powiedzenia, Luke przyjął to na siebie. Nie ma o czym mówić.

Lakers wygrali 4 z 10 spotkań na start sezonu, a w niedzielę przegrali z Toronto Raptors bez Kawhi Leonarda. Jutro zmierzą się u siebie z Timberwolves, którzy wcale nie są w lepszej sytuacji. Jimmy Butler i spółka przegrali wszystkie 6 wyjazdowych spotkań i także w tym przypadku posada trenera jest gorącym tematem krążącym wokół klubu. Stawka meczu jest więc wysoka – każda kolejna wpadka może kosztować obu trenerów sporą utratę zaufania.

fot.  Getty/Sam Wasson
Czytaj także: Westbrook z urazem!