Nie tylko NBA jest dla Carmelo Anthony’ego coraz mniej osiągalna. Z jego usług zrezygnował także Jerry Colangelo, szef reprezentacji USA, choć sam zawodnik wyraził chęć udziału w Mistrzostwach Świata.

Podczas gdy kolejni gracze dołączają do listy nieobecnych i postanawiają przygotować się do sezonu NBA, Carmelo Anthony liczył na to, że występ w barwach USA pomoże mu do NBA wrócić. Zwrócił się w tej sprawie do Jerry’ego Colangelo, jednak ten odrzucił jego prośbę.

Uwielbiam Carmelo. Ma wspaniały wpływ na drużynę i ma za sobą znakomitą międzynarodową karierę. Ale jesteśmy teraz w innym miejscu, jego obecność mogłaby nie wpasować się w obraz tej drużyny. Rozumiem dlaczego zwrócił się do nas. Chce wrócić. Ale myślę, że musi to odbyć się na parkietach NBA.

Biorąc pod uwagę statystyki Amerykanów, żaden zawodnik w historii nie odnosił takich sukcesów na arenie międzynarodowej jak Carmelo Anthony. 4 medale olimpijskie, w tym trzy złote, pierwsze miejsce w klasyfikacji rozegranych meczów, zdobytych punktów i zbiórek w barwach USA na Igrzyskach Olimpijskich. Co ciekawe, z Mistrzostw Świata przywiózł tylko jeden medal. I to brązowy. W 2006 roku Amerykanie sensacyjnie polegli w półfinałowym meczu z Grecją.