NBA opublikowała cały terminarz na sezon 2019/2020. Jest oczywiście kilka meczów i kilka dat, które każdy fan najlepszej ligi świata podkreśla grubą czerwoną kreską. Jednego możemy być pewni – wszyscy rozegrają 82 mecze.

Sezon rozpocznie się 22 października. Toronto Raptors odbiorą pierścienie i u siebie podejmą New Orleans Pelicans z Zionem Williamsonem. Będzie to pierwsze spotkanie, zaraz po nim od razu derby Los Angeles. Lakers podejmą Clippers. Co ciekawe, tzw. doubleheaderów będzie znacznie mniej w porównaniu z poprzednimi latami. W sezonie 2018/2019 liczba takich nocy zatrzymała się na 57, w kolejnych tylko 33. Co więcej – lidze jeszcze bardziej udało się zredukować mecze back-to-back, co jest ogromnym osiągnięciem i na pewno cieszy trenerów.

15 kwietnia 2020 roku odbędą się mecze zamykającego sezon regularny. Zmierzy się ze sobą 26 drużyn, co oznacza trzynaście rywalizacji. Ciekawsze powroty?

– 7 listopada Kemba Walker wróci do Charlotte jako zawodnik Boston Celtics

– 14 listopada Kristaps Porzingis odwiedzi Madison Square Garden z Dallas Mavericks

– 23 listopada Jimmy Butler przyjedzie do Filadelfii z Miami Heat

– 27 listopad Anthony Davis przyjedzie do Nowego Orleanu ze swoim nowym kumplem

– 11 grudnia Kawhi Leonard zagra w Toronto i odbierze mistrzowski pierścień

– 12 grudnia jako zawodnik Sixers do Bostonu przyjedzie Al Horford

– 9 stycznia Russell Westbrook zagra jako gość w Oklahomie

– 5 lutego D’Angelo Russell zagra w koszulce Warriors przeciwko Brooklyn Nets

25 października kibice Pels po raz pierwszy zobaczą swoją nową drużynę. Zespół z Nowego Orleanu podejmie Dallas Mavericks z Luką Donciciem i Porzingisem na pokładzie. Natomiast 15 kwietnia najprawdopodobniej po raz ostatni na parkietach NBA będziemy oglądać Vince’a Cartera. Zawodnik wrócił do Atlanty Hawks na jeszcze jeden sezon, który na 90% zakończy jego przygodę z profesjonalną koszykówkę. Nie możemy być tego na sto procent pewni, bo Vince na podstawie przebiegu sezonu może jeszcze zmienić zdanie.

W Święta Bożego Narodzenia będziemy delektować się rzecz jasna pysznym jedzeniem przygotowanym przez mamy, babcie, ciotki i teściowe, ale w międzyczasie…

Los Angeles Clippers – Los Angeles Lakers
Milwaukee Bucks – Philadelphia 76ers
Houston Rockets – Golden State Warriors
Boston Celtics – Toronto Raptors
New Orleans Pelicans – Denver Nuggets

Liga dążyła także do rozgrywania meczów wcześniej, by najbardziej zacięte rywalizacje nie przeciągały się dla Amerykanów do późnych godzin. W minionych latach NBA słyszało w tej sprawie wiele narzekań.

Zobacz także: Tweety tygodnia #32
fot. USA TODAY Sports/Soobum Im
Michał Kajzerek
@mkajzerek