Tuż po decyzji LeBrona Jamesa, by dołączyć do Lakeshow, na fanów najlepszej koszykarskiej ligi świata spadła kolejna bomba. Co raz bliżej przejścia do LA jest podobno Kawhi Leonard, który, według Stephena A. Smitha, może nawet….przesiedzieć cały kolejny sezon, jeśli Spurs nie zgodzą się na transfer.

 

Dwa newsy, dwa różne źródła. Czy Kawhi naprawdę jest TAK blisko przejścia do LA?

W ligowych kręgach spekuluje się o tym, jakoby Kawhi mógł przesiedzieć cały następny sezon, jeśli nie zostanie wytransferowany do LA. Potwierdza to Adrian Wojnarowski, który tuż po podaniu informacji o nowym kontrakcie LeBrona Jamesa nawiązał do tematu Leonarda.

W 2019 Leonard będzie wolnym agentem i jeśli wtedy opuści zespół, Spurs nie dostaną za niego nic w zamian. Nie wyobrażamy sobie, by klub pozostawał tak długo w niepewności i za rok został z niczym. Kilka dni temu plotki donosiły jednak o tym, jakoby Spurs nie chcieli wzmacniać lokalnych rywali i rozważali wytransferowanie Kawhi jedynie na Wschód. Wśród nowych potencjalnych pracodawców zawodnika od razu wymieniano Celtics i 76ers. Ci drudzy musieli dziś obejść się smakiem w związku z utratą szans na pozyskanie Jamesa. Jeśli Lakers sprzątną im sprzed nosa także Leonarda, fani w Filadelfii z pewnością będą bardzo zawiedzeni.

Wyprzedaż w Nike! Z kodem 20EXTRA dodatkowe 20% rabatu do rzeczy na wyprzedaży!

Przed rozpoczęciem okienka transferowego, Lakers celowali w trzech gwiazdorów – oprócz Jamesa i Leonarda na ich celowniku był także Paul George. Ten postanowił jednak zostać w OKC. Jeśli w LA chcą stworzyć drużynę z duetem supergwiazd, lepsza okazja może się już nie trafić.

Jeśli doniesienia o postawie Leonarda okażą się prawdą, rzuci to nieco cienia na cieszącego się dotychczas niemal idealną opinią zawodnika. Perspektywa grania w Los Angeles z LeBronem i walki o tytuł prawdopodobnie jest jednak dużo bardziej pociągająca, niż naprawienie relacji ze Spurs.

O losach Kawhi będziemy informować na bieżąco.

Czytaj także: Dwóch nowych partnerów LeBrona w LA!