Władze Magic poinformowały o zamknięciu ligi letniej w Orlando. Magic latem będą grać w Las Vegas.

Można powiedzieć, że to zamknięcie pewnej ery. Założona 14 lat temu Orlando Pro Summer League przestaje istnieć.

Nieco kameralna (nie mogli uczestniczyć w niej kibice) liga letnia w Orlando rozgrywana była w małej hali będącej fragmentem Amway Center. Od momentu pojawienia się transmisji z tych rozgrywek za pośrednictwem powszechnie dostępnego serwisu NBA League Pass liga letnia w Orlando była pomostem między zakończonym sezonem a kolejnym. To tam można było zobaczyć po raz pierwszy graczy wybranych w drafcie czy też tych bijących się o swój pierwszy angaż w najlepszej lidze świata.

Przez trzy kolejne lata mogliśmy oglądać tam Marcina Gortata (15 spotkań w latach 2006-2008) stawiającego swoje pierwsze, coraz większe, kroki w NBA.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Jak powiedział Jeff Weltman (prezydent ds. operacji koszykarskich) Magic będą rozpoczynać przygotowania do sezonu podczas ligi letniej w Las Vegas. Taka decyzja jest podyktowana lepszym przygotowaniem młodych zawodników do trudów sezonu.

„Na takim szczeblu rozgrywek jak NBA zawodnicy muszą być przygotowani do 20 tysięcy ludzi oglądających ich występ. Im lepiej przygotują się do prawdziwych warunków, jakie panują w lidze, tym lepiej będą grać w sezonie. Zdaję sobie sprawę, że w Las Vegas nie będzie aż takiej ilości kibiców jednak to znacznie lepsze dla klubu niż granie w małej hali bez kibiców.”, powiedział Weltman

Nie wiemy na ile ta decyzja jest podyktowana decyzją klubu czy też naciskami ze strony NBA. Nie od dziś wiadomo, że władzom NBA zależy na stworzeniu jednej dużej ligi letniej. Kto wie czy razem z decyzją władz Magic nie pójdą włodarze Jazz i również zrezygnują z organizacji Rocky Mountain Revue. W zasadzie wszystkie zespoły grające podczas tej imprezy i tak zgłaszały się do Las Vegas Summer League.

Zobacz także: Nasza Hiszpania: Tomek Gielo MVP
fot. Mike Payne
Michał Górny