Pierwszoroczniak Philadelphii 76ers doznał kontuzji kostki podczas ostatniego meczu swojej drużyny w ramach rozgrywek ligi letniej. Mając świeżo w pamięci to, co rok temu stało się z Benem Simmonsem, to bardzo niepokojące informacje.

 

Ostatecznie Sixers odsunęli Simmonsa od gry w lidze letniej, ale Australijczyk powinien być gotowy do rozpoczęcia sezonu. Niestety wiele wskazuje na to, że przerwa czeka Markelle’a Fultza, który poprzedniej nocy doznał kontuzji kostki. Numer jeden draftu Philadelphii 76ers parkiet opuszczał w asyście kolegów. Jednak chwilę później zespół poinformował, że zdiagnozował skręcenie kostki. Zatem klasyczny uraz, choć prawdopodobnie wykluczy Fultza z pozostałych meczów ligi letniej. Trenerzy w Philly zapewne nie będą chcieli ryzykować zdrowiem swojego nowego rozgrywającego.

Ze skręceniem sztab medyczny Sixers powinien sobie poradzić jeszcze przed rozpoczęciem obozu treningowego Sixers, ale kostka Fultza na pewno będzie bacznie obserwowana. Kontuzji zawodnik nabawił się w trzeciej kwarcie, gdy wracał do kontry i nadepnął na stopę Jabariego Browna. W trakcie meczów, które rozegrał – Fultz potwierdził, że jest znakomitym kreatorem gry zarówno przygotowując pozycje dla siebie, jak i dla kolegów. Czeka go jednak sporo pracy nad rzutem z wyskoku. Pewnie zabierze się do pracy zaraz, gdy kostka odzyska pełną sprawność.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Zobacz także: Rekordowa umowa Hardena
fot. James Snook
Michał Kajzerek
@mkajzerek